Stephen King v Beznaději maluje svým rozmáchlým štětcem apokalyptický souboj mezi Bohem a zlem, mezi šílenstvím a zjevením. Naplno uplatňuje geniální nadání napínat čtenáře a jeho fantazie je děsivě živá, když jeho cestovatelé - a čtenáři, kteří se odváží sledovat jejich cestu - začínají objevovat pravý význam slova beznaděj...
Beznaděj vychází společně s románem Strážci zákona, oba příběhy na sebe volně navazují.
2. vydání
RECENZE knihy z blogu Knihomolský deník
RECENZE knihy na blogu Hlava v knihách
Studentka žurnalistiky přijíždí na odlehlý ostrov kvůli stáži v místních novinách. Jednoho dne se dozvídá, že ostrůvek skrývá záhadu, o níž jí dosud nikdo neřekl. Nakonec jí kolegové z redakce celý příběh vyprávějí: Co byl zač ten muž, který byl před čtvrt stoletím nalezen mrtvý na pláži, kdo ho zabil a proč? Vyšetřování případu opakovaně vedlo do slepých uliček a dodnes se mnoho neví. Místní redaktoři jsou neobjasněným příběhem „Colorado Kida“ fascinováni, vyprávěním utužují dávné přátelství a zároveň zkoušejí profesní vytrvalost mladé stážistky. Kniha není detektivkou, protože nepřináší odpovědi.
V Americe vyšla kniha Čtyři po půlnoci (obsahující čtyři novely – Časožrouti, Skryté okno do skryté zahrady, Policajt z knihovny, Sluneční pes) jako celek. České vydání je rozděleno do dvou dílů po dvou novelách. V Časožroutech zmizí při záhadném letu většina cestujících, ve Skrytém oknu do skryté zahrady vtrhne do života osamělého literáta podivný cizinec, který možná existuje jen ve spisovatelových představách…
Stephen King je úspěšný a oblíbený americký spisovatel, jemuž v nakladatelství Beta vyšly desítky knih, převážně hororů, ale též detektivek či povídkových souborů. K nejslavnějším dílům tohoto plodného autora, jehož poutavé příběhy nepřestávají fascinovat milovníky napětí napříč generacemi, patří To, Carrie nebo Svědectví. V poslední době zaujala čtenáře i kritiky detektivní trilogie – Pan Mercedes (cena Edgara Allana Poea), Právo nálezce a Konec hlídky.
Tento svazek je druhou částí knihy Čtyři po půlnoci, která u nás vyšla rozděleně. Obsahuje novely Policajt z knihovny a Sluneční pes.
Policajt z knihovny je příběhem Sama Peeblese, realitního a pojišťovacího agenta, který si kvůli projevu v rotariánském klubu vypůjčí z knihovny v Junction City dvě knihy. Ale knihovnice je zlý přízrak a když Sam knihy včas nevrátí, pošle na něho knihovního policajta... Závěrečný souboj dobra se zlem je přesně ve stylu Stephena Kinga v té nejlepší formě.
Kevin Delevan, hlavní hrdina novely Sluneční pes, dostane k patnáctým narozeninám vytoužený dárek - polaroid Sun 660. Jaké je ale jeho překvapení, když polaroid fotografuje stále stejný snímek - obrázek ošklivého psa. Překvapení se ale brzy začne měnit v děs, když se ukáže, že snímky nejsou až tak úplně stejné. Pes se totiž neustále přibližuje...
Stephen King je úspěšný a oblíbený americký spisovatel, jemuž v nakladatelství Beta vyšly desítky knih, převážně hororů, ale též detektivek či povídkových souborů. K nejslavnějším dílům tohoto plodného autora, jehož poutavé příběhy nepřestávají fascinovat milovníky napětí napříč generacemi, patří To, Carrie nebo Svědectví. V poslední době zaujala čtenáře i kritiky detektivní trilogie – Pan Mercedes (cena Edgara Allana Poea), Právo nálezce a Konec hlídky.
Knihu o hororu jako kulturním fenoménu napsal Stephen King s vervou a velkou láskou k tématu. Do podmanivého průvodce specifickým žánrem vložil pronikavé postřehy i upřímná vyznání, odhalil své zdroje inspirace a nabídl zasvěcené komentáře ke slavným i obskurním dílům, od Draculy po Záhadu Blair Witch.
Proč jsou lidé ochotni utrácet tolik peněz, jen aby se dostali do stavu, který je jim mimořádně nepříjemný? Kdo jsou lidé, kteří horor vyhledávají? Čeho se vlastně bojíme? Proč tolik takzvaných hororových filmů prostě nefunguje? Stephen King si klade řadu otázek a nebojí se na ně odpovědět.
Kniha je pro všechny, kteří horor nejen rádi čtou, ale také o něm přemýšlejí. A kdo jiný by byl lepším průvodcem ve světě horou než jeho král?
Recenze: Danse Macabre je Kingův tanec snů
Co nutí dívky z Roanoke utíkat?
Patnáctiletá Lane má za sebou smutné dospívání s matkou, která spáchala sebevraždu, a poprvé v životě se vydává mimo New York, do odlehlých oblastí venkovského Kansasu – odjíždí do Roanoke House, kde na ni čeká chladná babička Lilian a charismatický dědeček Yates, ale také stejně stará sestřenice Allegra. Pozná tak nejen svou širší rodinu ale také její tajemnou a konečně i děsivou minulost. Všechny dívky z Roanoke jsou krásné a zdá se, že mají všechno. Ale spojuje je temné tajemství, o kterém se nesmí mluvit. Když ho poznají, utečou – nebo zemřou.
RECENZE knihy z blogu Hlava V Knihách
RECENZE knihy na blogu Deník jedné Knihomolky
RECENZE knihy na blogu Knihy na cestách
RECENZE knihy na blogu Daramegan
Román Misery patří mezi nejznámější a nejzdařilejší thrillery vzešlé z dílny Stephena Kinga. Hlavní hrdina Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Osudovou náhodou najde Paula po těžké havárii jeho nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka Annie Wilkesová. Ta z něj ve svém odlehlém domě učiní nedobrovolného pacienta. Během svérázného „léčení" ho přiměje, aby psal pokračovaní Miseryiných příběhů podle jejích představ. Díky jejím šíleným donucovacím metodám prožívá Paul tvůrčí období, jaké si neuměl představit ani v těch nejděsivějších představách.
Stephen King dokázal mistrně vyvolat atmosféru strachu a vytvořil přesvědčivé postavy, text dokořenil suchým sarkasmem a doplnil autentickými postřehy ze zákulisí spisovatelského procesu.
RECENZE knihy z blogu Recenze na knihy
RECENZE knihy na blogu Daramegan
RECENZE knihy na Instagramu haniny_knihy
Mistrovská sbírka třinácti krátkých napínavých povídek, které rozebírají tematiku nikdy nekončících bojů, jež musí lidé svádět.
Součástí knihy je i povídka „Ve vysoké trávě“, jedna ze dvou povídek, které Joe Hill napsal společně se Stephenem Kingem, a která se stala základem pro děsivý celovečerní film natočený pro Netflix.