Revival - recenze

22. 2. 2016
obálka FINAL přední strana
Právo nálezce - recenze od Sarden.cz
 
Stephen King, jeden z nejslavnějších autorů hororové literatury na světě, se v poslední době opravdu hodně činí. Není to tak dávno, co na trh dorazilo pokračování jeho slavného Osvícení s názvem Doktor spánek. Relativně brzy po této knize následovala detektivka Pan Mercedes, která otevřela připravovanou třídílnou sérii s detektivem Billym Hodgesem a nedávno se jeho fanouškům dostala do rukou další jeho kniha s názvem Revival, ve kterém se Stephen King opět vrátil k horovému žánru – i když v trochu jiném kabátku, než jak jsme ho všichni doposud znali.  
 

V tomto románu si na nás Stephen King přichystal opravdovou chuťovku. Příběh nás zavede do relativně malého přívětivého městečka Harlow, kdy se hned na počátku setkáme se dvěma hlavními protagonisty – malým chlapcem Jamiem a novým mladým knězem Charlesem. Toho sice všichni obyvatelé městečka přivítají s počáteční nedůvěrou, ale sympatický a přátelský Charles si je všechny velice brzy získá. Jako každý obyčejný smrtelník má ale i on svoji neřest a řekněme i posedlost. A tou je elektřina. Charles je jí naprosto a bezmezně fascinován a právě tato síla se mu má velmi brzy stát osudnou.

Je třeba říci, že se Charles nepřitěhoval do města sám. Spolu s ním sem dorazila i jeho žena a malý syn. S těmi se ale v příběhu velice rychle rozloučíme. Při docela nepěkné autonehodě totiž oba zemřou a jejich ztráta má na našeho hrdinu velký a doslova destruktivní dopad. Mladý kněz spolu s nimi ztrácí i víru v Boha a jistým způsobem i sám v sebe a z městečka doslova uteče. To velice zasáhne právě chlapce Jamieho, který k němu přilnul téměř jako k vlastnímu otci. Ani jeden z nich netuší, že se jejich cesty po letech opět střetnou a že toto setkání nebude jedno z těch nejšťastnějších.

Revivalu Stephen King fantasticky a hlavně realisticky nastínil skutečnost, jak moc může být člověk sám pro sebe nebezpečný a jak moc ho může jedna tragická událost změnit a citově i duševně doslova a naprosto zničit. A taky to, jak snadno dokáže přijít o zdravý rozum a propadnout jisté temné síle, která v každém z nás tiše dřímá.

Revival je příběh o lidské duši a destrukci jednotlivce, který přišel o všechno na čem mu kdy v životě záleželo a o tom, že i zdravý zájem a koníček se může zvrtnout ve smrtící a nebezpečnou posedlost, která vás může pohltit natolik, že už se z jejích černých vod nikdy nedostanete. To vše je naprosto mysticky a dokonale obaleno dech beroucím příběhem, který vás strhne a do kterého se začtete hned v prvních řádcích.

Stephen King v této knize opět prokázal jak moc dobrým vypravěčem je a jak úžasné nápady se mu mohou zrodit v hlavě. Revival je bezesporu fantasticky napsanou knihou, která by neměla chybět v knihovničce žádného milovníka hororů a už vůbec by jí neměli opomenou ti, kterým Kingův vypravěčský um učaroval.

 

počet stran 320, cena 279,- Kč. Knihu můžete zakoupit ZDE.   

Za recenzi děkujeme: Sarden - internetový magazín o sci-fi a fantastice  www.sarden.cz

 
 
Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Král
RECENZE: Král
9. 5. 2022
"Je to příběh, který si vás obtočí kolem prstu a nedá vám pokoj, dokud jej nedočtete."
RECENZE: Nebeská koruna
RECENZE: Nebeská koruna
6. 5. 2022
"Tahle NEBESKÁ KORUNA utkaná z trnů bolesti i střípků štěstí vás nadchne a dojme."
RECENZE: Carrie
RECENZE: Carrie
29. 3. 2022
"S Carrie budete soucítit, její matku nenávidět a pro neodvratný konec vlastně budete mít svým způsobem pochopení."
RECENZE: Talisman
RECENZE: Talisman
3. 3. 2022
"Pokud máte rádi dobrodružné knihy, dětské hrdiny v Kingových knihách, jeho popisy a to, že vám kniha bude brnkat na struny fantasie, pak je Talisman pro vás."
RECENZE: Dračí chrám
RECENZE: Dračí chrám
28. 2. 2022
"Čeká vás velká porce otázek a najít na ně odpovědi ve svém nitru vám dá spoustu popudů k zamyšlení."
RECENZE: Zhubni
RECENZE: Zhubni
28. 2. 2022
"King se vystříhal jakéhokoliv postupného budování děsivé atmosféry a rovnýma nohama hodí své čtenáře do rozjeté strašidelné zápletky."
RECENZE: Trója
RECENZE: Trója
21. 2. 2022
"Trója je román pro všechny milovníky mytologie. Vlastně... upřímně, všechny tři knihy Stephena Frye jsou naprosto senzačním čtením a jakmile si přečtete jednu, věřím, že stejně jako já si oblíbíte i druhou a třetí."
RECENZE: Nebojte se ztratit hlavu
RECENZE: Nebojte se ztratit hlavu
14. 2. 2022
"Bylo to jako hodit kamínek do vody myšlenek."
RECENZE: Blaze
RECENZE: Blaze
3. 1. 2022
"Blaze má tak nějak vše, na co jsme u Kinga zvyklí. Velice perfektní psychologie postav i silný příběh a špetku vtipu."
RECENZE: Pytel kostí
RECENZE: Pytel kostí
3. 1. 2022
"Tady především musím zmínit, že záporné postavy jsou napsané úplně brilantně."