Revival - recenze

22. 2. 2016
obálka FINAL přední strana
Právo nálezce - recenze od Sarden.cz
 
Stephen King, jeden z nejslavnějších autorů hororové literatury na světě, se v poslední době opravdu hodně činí. Není to tak dávno, co na trh dorazilo pokračování jeho slavného Osvícení s názvem Doktor spánek. Relativně brzy po této knize následovala detektivka Pan Mercedes, která otevřela připravovanou třídílnou sérii s detektivem Billym Hodgesem a nedávno se jeho fanouškům dostala do rukou další jeho kniha s názvem Revival, ve kterém se Stephen King opět vrátil k horovému žánru – i když v trochu jiném kabátku, než jak jsme ho všichni doposud znali.  
 

V tomto románu si na nás Stephen King přichystal opravdovou chuťovku. Příběh nás zavede do relativně malého přívětivého městečka Harlow, kdy se hned na počátku setkáme se dvěma hlavními protagonisty – malým chlapcem Jamiem a novým mladým knězem Charlesem. Toho sice všichni obyvatelé městečka přivítají s počáteční nedůvěrou, ale sympatický a přátelský Charles si je všechny velice brzy získá. Jako každý obyčejný smrtelník má ale i on svoji neřest a řekněme i posedlost. A tou je elektřina. Charles je jí naprosto a bezmezně fascinován a právě tato síla se mu má velmi brzy stát osudnou.

Je třeba říci, že se Charles nepřitěhoval do města sám. Spolu s ním sem dorazila i jeho žena a malý syn. S těmi se ale v příběhu velice rychle rozloučíme. Při docela nepěkné autonehodě totiž oba zemřou a jejich ztráta má na našeho hrdinu velký a doslova destruktivní dopad. Mladý kněz spolu s nimi ztrácí i víru v Boha a jistým způsobem i sám v sebe a z městečka doslova uteče. To velice zasáhne právě chlapce Jamieho, který k němu přilnul téměř jako k vlastnímu otci. Ani jeden z nich netuší, že se jejich cesty po letech opět střetnou a že toto setkání nebude jedno z těch nejšťastnějších.

Revivalu Stephen King fantasticky a hlavně realisticky nastínil skutečnost, jak moc může být člověk sám pro sebe nebezpečný a jak moc ho může jedna tragická událost změnit a citově i duševně doslova a naprosto zničit. A taky to, jak snadno dokáže přijít o zdravý rozum a propadnout jisté temné síle, která v každém z nás tiše dřímá.

Revival je příběh o lidské duši a destrukci jednotlivce, který přišel o všechno na čem mu kdy v životě záleželo a o tom, že i zdravý zájem a koníček se může zvrtnout ve smrtící a nebezpečnou posedlost, která vás může pohltit natolik, že už se z jejích černých vod nikdy nedostanete. To vše je naprosto mysticky a dokonale obaleno dech beroucím příběhem, který vás strhne a do kterého se začtete hned v prvních řádcích.

Stephen King v této knize opět prokázal jak moc dobrým vypravěčem je a jak úžasné nápady se mu mohou zrodit v hlavě. Revival je bezesporu fantasticky napsanou knihou, která by neměla chybět v knihovničce žádného milovníka hororů a už vůbec by jí neměli opomenou ti, kterým Kingův vypravěčský um učaroval.

 

počet stran 320, cena 279,- Kč. Knihu můžete zakoupit ZDE.   

Za recenzi děkujeme: Sarden - internetový magazín o sci-fi a fantastice  www.sarden.cz

 
 
Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Vzhledem ke covidovým opatřením není nyní možný
Aktuality
RECENZE: Holčička, která měla ráda Toma Gordona
RECENZE: Holčička, která měla ráda Toma Gordona
6. 4. 2021
"...je to horor z naprosto reálného světa."
RECENZE: Dejte dětem svobodu
RECENZE: Dejte dětem svobodu
2. 3. 2021
„Lenore Skenazy nabízí českým čtenářům cennou inspiraci, jak se lépe orientovat v domnělých a skutečných nebezpečích a jak se učit zacházet s přirozenou úzkostí, kterou vzhledem k možným ohrožením dětí rodiče cítí.“
Stephen King: TO
Stephen King: TO
25. 2. 2021
Kultovní kniha s novou obálkou
RECENZE: Zas a zas
RECENZE: Zas a zas
5. 1. 2021
"Kniha není jednoduchá ke čtení, je hloubavá, je ideální pro někoho, kdo nechce plytký příběh."
RECENZE: Pátá čtvrtina
RECENZE: Pátá čtvrtina
17. 12. 2020
'Všechny povídky se vyznačují tím, co umí King opravdu dobře - propracovanou psychologií postav.'
RECENZE: Zelená míle
RECENZE: Zelená míle
15. 12. 2020
'Je to příběh, který Vás dostane jak při samotném čtení, tak ve Vás bude rezonovat ještě dlouho po dočtení.'
RECENZE: Ztracená historie snů
RECENZE: Ztracená historie snů
7. 12. 2020
"Pokud vás baví historické romány - budete nadšeni."
RECENZE: Jak zemřít osamocen
RECENZE: Jak zemřít osamocen
20. 11. 2020
'Určitě Vám Jak zemřít osamocen doporučuji. Ať už pro Vás, pokud máte rádi vtipné a sarkastické knížky anebo jako dárek pod stromeček pro někoho z Vašich blízkých, kdo je na této vlně humoru naladěn.'
RECENZE: Povědomá temnota
RECENZE: Povědomá temnota
18. 11. 2020
"Nekompromisní vyprávění vás zcela pohltí a dostane svou dravostí i syrovou realitou."
RECENZE: Pohlednice bez podpisu
RECENZE: Pohlednice bez podpisu
18. 11. 2020
"Pro všechny milovníky hlubokých příběhů s emotivním laděním román Pohlednice bez podpisu vřele doporučuji."