RECENZE: Temná věž VII. - Temná věž

8. 9. 2020
Je to k nevíře, ale je to tady. Poslední díl v novém vydání série Temná věž spatřil světlo světa. Série je tedy kompletní a zabere Vám pěknou část knihovny. Místa v knihovně rozhodně nebudete litovat, protože celá série má tak krásné obálky, že se knihy stávají opravdovou ozdobou knihovny.
 
Jake s otcem Callahanem vstupují mezi spoustu upírů, aby našli Susannah, která porodila Mordreda, což je Rolandův syn, který však touží po jediném. Zabít svého otce. Roland s Eddiem se ocitají v Klíčovém světě, aby zachránili Stephena Kinga i celý svět. Zbývají poslední dva paprsky, které drží světy pohromadě a našim hrdinům se velmi výrazně krátí čas.
 
I když nerada, tak uznávám, že pro mě série Temná věž skončila právě v pravý čas. Prokousat se touhle ságou mě mnohdy stálo mnoho sil a stejně tak i mnoho času. Příběh byl jak na houpačce, některé díly skvělé, jiné mě tolik neoslovily. O to více mě zajímal právě poslední díl. V recenzi na šestý díl jsem vyzdvihovala, jak byl super nápad, že se autor zakomponoval sám do příběhu. Tak tady to zmíněný efekt už příliš nemělo a začalo to na mě působit trošku jako narcismus autora. Samozřejmě nechybí ani odkazy na různá Kingova díla, která pokud nemáte přečtená, tak Vás některé spoilery asi moc nepotěší. 
 
Počítejte s tím, že některé postavy se závěru knihy nedožijí, samozřejmě Vám neprozradím které. Ukončení působení některých postav jsem čekala poněkud více propracované a šokující a trošku méně zbytečné. Na to, jak celá série byla epická a vše se stupňovalo, tak jsem od posledního dílu čekala opravdu mnohem víc. Z posledního dílu na mě dýchala i jakási melancholie a poukázání na to, že vše jednou končí a pomine a i když se tomu sebevíc bráníme, je nutné jít dál.
 
Bohužel patřím k té části čtenářů, která je z posledního dílu lehce rozpačitá. Zároveň jsem ráda, že se to celé nějakým způsobem uzavřelo. I když s tím uzavřením nemusíme souhlasit. Troufám si říct, že Temná věž byla asi nejdelší sérií, kterou jsem kdy četla a patří pro mě i mezi ty čtenářsky nejnáročnější. 
 
 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Platba kartou nebo hotově
Aktuality
RECENZE: Dejte dětem svobodu
RECENZE: Dejte dětem svobodu
2. 3. 2021
„Lenore Skenazy nabízí českým čtenářům cennou inspiraci, jak se lépe orientovat v domnělých a skutečných nebezpečích a jak se učit zacházet s přirozenou úzkostí, kterou vzhledem k možným ohrožením dětí rodiče cítí.“
Stephen King: TO
Stephen King: TO
25. 2. 2021
Kultovní kniha s novou obálkou
RECENZE: Zas a zas
RECENZE: Zas a zas
5. 1. 2021
"Kniha není jednoduchá ke čtení, je hloubavá, je ideální pro někoho, kdo nechce plytký příběh."
RECENZE: Pátá čtvrtina
RECENZE: Pátá čtvrtina
17. 12. 2020
'Všechny povídky se vyznačují tím, co umí King opravdu dobře - propracovanou psychologií postav.'
RECENZE: Zelená míle
RECENZE: Zelená míle
15. 12. 2020
'Je to příběh, který Vás dostane jak při samotném čtení, tak ve Vás bude rezonovat ještě dlouho po dočtení.'
RECENZE: Ztracená historie snů
RECENZE: Ztracená historie snů
7. 12. 2020
"Pokud vás baví historické romány - budete nadšeni."
RECENZE: Jak zemřít osamocen
RECENZE: Jak zemřít osamocen
20. 11. 2020
'Určitě Vám Jak zemřít osamocen doporučuji. Ať už pro Vás, pokud máte rádi vtipné a sarkastické knížky anebo jako dárek pod stromeček pro někoho z Vašich blízkých, kdo je na této vlně humoru naladěn.'
RECENZE: Povědomá temnota
RECENZE: Povědomá temnota
18. 11. 2020
"Nekompromisní vyprávění vás zcela pohltí a dostane svou dravostí i syrovou realitou."
RECENZE: Pohlednice bez podpisu
RECENZE: Pohlednice bez podpisu
18. 11. 2020
"Pro všechny milovníky hlubokých příběhů s emotivním laděním román Pohlednice bez podpisu vřele doporučuji."
RECENZE: 24 vzpomínek
RECENZE: 24 vzpomínek
18. 11. 2020
"Myšlenkový přesah vám dá spoustu látky k přemýšlení, buď nad svým partnerským vztahem, nebo nad dosavadním životem."