RECENZE: Temná věž VI: - Zpěv Susannah

22. 7. 2020
Šestý, předposlední díl knihy je jako přebírání nitek těsně předtím, než je autorovy prsty umným hmatem přeskupí do zcela nového tvaru. K nitkám je navázáno mnoho světů a příběhů, které se před našima očima propojují v jediný mnohotvárný celek. Jak už název naznačuje, kniha je věnována především osudům Susannah, té, která se dělí o svou mysl a tělo nejen s Dettou a Odettou, ale také s Miou. Zjistíme, jaké jsou důvody a cíle Miina počínání, zatímco zbytek ka-tet, Roland, Jake, Ochu, Don Callahan a Eddie, napínají všechny síly, aby Susannah zachránili a mohli pokračovat k cestě k Věži. A na této cestě nahlédneme rovněž pod pokličku jistému spisovateli z Maine.
  
Předposlední díl série Temná věž je jeden z nejkratších dílů série a rozhodně jeden z těch s nejkrásnější obálkou.
 
Některé díly Temné věže slouží i jako svým způsobem samostatné příběhy, Zpěv Susannah mezi ně rozhodně nepatří, zde je znalost série opravdu nutná. Po porážce Vlků se Roland s jeho partou vydává k Temné věži, která je už opravdu blízko. Susannah, která je pod nadvládou Mii se chystá porodit, Roland má dost práce s ochranou růže a také navštíví jednoho spisovatele. Zároveň se tento díl dotýká i různých světů.
 
Nečekejte, že Zpěv Susannah bude od první strany nabitý akcí. To ale neznamená, že je šestý díl nudný. Je to spíš taková příprava na velkolepé finále, která má rozhodně co nabídnout. Mnozí knize vyčítají, že je krátká, to já naopak oceňuji a příběh mi hodně ubíhal. 
 
Část, která se mi opravdu velmi líbila, byla setkání s začínajícím spisovatele. Ano, sám autor ze sebe udělal knižního hrdinu a ten námět se mi moc líbil. I když i v tomto díle si King neodpustí jeho někdy až moc dlouhé popisy. Ale zakomponovat do příběhu vlastní smrt, to dokáže opravdu málo kdo.
 
Jak už sám název napovídá, velký prostor dostává Susannah, což by mi nevadilo. Ale chvilkami jsem se prala s těmi porodními schizofrenními částmi s Miou, která však získává stále větší moc. To vyloženě můj šálek čaje nebyl.
 
Co ale na příběhu oceňuji je to, že je mnoho věcí vysvětleno a už nevyvstává tolik otázek jako v předchozích dílech. A doufám, že v posledním dílu se dozvíme všechno, co potřebujeme.
 
Abych to shrnula, předposlední díl určitě stál za to. Čas se krátí, paprsek praská, je třeba zachránit Susannah a nespočet světů je v ohrožení. Moc se těším na závěr série a jsem opravdu zvědavá, jak to vlastně všechno dopadne a doufám, že finále bude stát za to i když je mi jasné, že kniha bude určitě zase pěkná cihlička.
 
 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Král
RECENZE: Král
9. 5. 2022
"Je to příběh, který si vás obtočí kolem prstu a nedá vám pokoj, dokud jej nedočtete."
RECENZE: Nebeská koruna
RECENZE: Nebeská koruna
6. 5. 2022
"Tahle NEBESKÁ KORUNA utkaná z trnů bolesti i střípků štěstí vás nadchne a dojme."
RECENZE: Carrie
RECENZE: Carrie
29. 3. 2022
"S Carrie budete soucítit, její matku nenávidět a pro neodvratný konec vlastně budete mít svým způsobem pochopení."
RECENZE: Talisman
RECENZE: Talisman
3. 3. 2022
"Pokud máte rádi dobrodružné knihy, dětské hrdiny v Kingových knihách, jeho popisy a to, že vám kniha bude brnkat na struny fantasie, pak je Talisman pro vás."
RECENZE: Dračí chrám
RECENZE: Dračí chrám
28. 2. 2022
"Čeká vás velká porce otázek a najít na ně odpovědi ve svém nitru vám dá spoustu popudů k zamyšlení."
RECENZE: Zhubni
RECENZE: Zhubni
28. 2. 2022
"King se vystříhal jakéhokoliv postupného budování děsivé atmosféry a rovnýma nohama hodí své čtenáře do rozjeté strašidelné zápletky."
RECENZE: Trója
RECENZE: Trója
21. 2. 2022
"Trója je román pro všechny milovníky mytologie. Vlastně... upřímně, všechny tři knihy Stephena Frye jsou naprosto senzačním čtením a jakmile si přečtete jednu, věřím, že stejně jako já si oblíbíte i druhou a třetí."
RECENZE: Nebojte se ztratit hlavu
RECENZE: Nebojte se ztratit hlavu
14. 2. 2022
"Bylo to jako hodit kamínek do vody myšlenek."
RECENZE: Blaze
RECENZE: Blaze
3. 1. 2022
"Blaze má tak nějak vše, na co jsme u Kinga zvyklí. Velice perfektní psychologie postav i silný příběh a špetku vtipu."
RECENZE: Pytel kostí
RECENZE: Pytel kostí
3. 1. 2022
"Tady především musím zmínit, že záporné postavy jsou napsané úplně brilantně."