RECENZE: Temná věž I. - Pistolník

2. 1. 2020
Pistolník Roland je poslední střelec přízračného světa ztraceného kdesi daleko v budoucnosti. Je to svět zdevastovaný jak fyzicky, tak morálně. A právě pravdu tohoto světa, zda je skutečným podsvětím, či pouze jen děsivou alternativou světa našeho, tvrdošíjně hledá Roland. I za cenu vražd a prokletí vlastní duše. Kniha sleduje jeho honbu za mužem v černém, neboť jenom on zná cestu k Temné věži, v níž se pronikají všechny světy. To on staví pistolníkovi do cesty napřed barmanku Allii z pouštní osady Tull a pak chlapce Jakea, jejichž životy jsou jedněmi z mnoha, jimiž musí pistolník zaplatit za setkání s mužem v černém...
 
Už třetí rozšířené vydání Pistolníka vypovídá o úspěchu této série s názvem Temná věž. Pistolník je první díl a odstartovává celou sérii.
 
Roland je poslední pistolník, který neustále putuje a snaží se dohnat muže v černém, který mu je schopen ukázat cestu k Temné věži. Jak to tak bývá, není to jednoduché putování, po cestě ho stíhají různé útrapy a nechybí ani krátký románek s barmankou Allie. Také se potkává s chlapcem jménem Jake, který je údajně z jiného světa, než který zná Roland.
 
Rozhodně nečekejte hororový příběh. Jedná se o jakýsi fantasy western s velice zvláštní atmosférou. Počítejte s tím, že v tomto prvním díle budete mít spoustu otázek a ne všechny budou hned zodpovězeny. V knize není příliš mnoho akce, ale jedná se spíš o jakýsi úvod do prostředí a příběhu a celé vyprávění je především o putování.
 
Chvilkami to na mě působilo, že vlastně King ještě nemá jasnou představu, kudy bude příběh směřovat, ale věřím, že tohle v dalších dílech série pomine a už se to pořádně rozejde. I tak je Pistolník čtivý a ten pocit, že neznáte všechny odpovědi na otázky Vás při čtení tak nějak žene dál.
 
I když jsem velký fanoušek Kinga, tak série Temná věž mě zatím nějak minula. Ale už teď Vám mohu prozradit, že příští rok se můžete těšit na další díly a doplnit si tak knihovničky a sbírky.
 
 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Žhářka
RECENZE: Žhářka
15. 10. 2021
"Žhářka je jednou z knih, která Vám na poměrně málo stranách dokáže nabídnout silný příběh."
3x STEPHEN FRY
3x STEPHEN FRY
14. 10. 2021
Až do 4. 11. 2021 si v rámci naší akce můžete koupit se slevou 30 % nejen novinku TRÓJA, ale i předešlé dvě autorovy knihy MÝTY a HRDINOVÉ.
RECENZE: Nalezenec
RECENZE: Nalezenec
11. 10. 2021
"Pokud chcete poznat Londýn od těch nejšpinavějších koutů až po luxusní sídlo, pusťte se do Nalezence, který Vám tohle všechno nabídne."
RECENZE: Christina
RECENZE: Christina
16. 9. 2021
"Z úplně pitomého námětu zase vykřesal úžasný horor."
RECENZE: Válka s láskou
RECENZE: Válka s láskou
23. 8. 2021
"Zaujala-li vás anotace Války s láskou, určitě si přijdete na své. Co slibuje, to také nabízí."
RECENZE: Dolores Claiborneová
RECENZE: Dolores Claiborneová
12. 8. 2021
"Dolores Claiborneová je dost neobvyklá Kingovka, je to jakási zpověď a velice hluboká sonda do duše starší ženy."
RECENZE: Lilie pro nevěstu
RECENZE: Lilie pro nevěstu
3. 8. 2021
"Prolínání historie a současnosti, odkrývaní dávno pohřbených tajemství, láska, která přichází ve chvíli, kdy ji nikdo nečeká a ve všech podobách."
RECENZE: Temná půle
RECENZE: Temná půle
14. 7. 2021
'Temná půle pěkně obsáhla myšlenku toho, jak moc a kolik stojí stvoření (a zničení) pseudonymu, který se vymkne kontrole...'
RECENZE: Hitlerovo tajemství
RECENZE: Hitlerovo tajemství
12. 7. 2021
"Děj plyne jako voda, Rory Clements totiž umí krásně vyprávět a popisovat charaktery postav."
RECENZE: Královna Viktorie
RECENZE: Královna Viktorie
30. 6. 2021
'Lucy Worsley odvedla skvělou práci, podrobnou a mravenčí, aby oblíbenou královnu představila jako člověka z masa a kostí.'