RECENZE: Talisman

3. 3. 2022

Vy víte, že mou srdcovou záležitostí od krále hororů, je série Temná věž. A jedním z těch důvodů, proč ji tak miluju je i ten, že spousta Kingových knih je protkána pavučinou nenápadných či hlubokých souvislostí právě s touto sérií. A kniha Talisman, je s věží svázána zase o něco víc. Ale nemusíte se bát, pokud jste Temnou věž nečetli i tak se můžete do Talismanu pustit. A pokud patříte mezi čtenáře Temné věže, pak se MUSÍTE do Talismanu pustit.

Stephen King napsal Talisman společně s Peterem Straubem a přesto, že jsou oba autoři zaměřeni na horor, dokázali pomoci na svět parádnímu fantasy příběhu. Já si nějak nemohu pomoci, ale já to fantasy od Kinga mám opravdu ráda. Ano je trochu problém, že v tomto žánru bývá ještě upovídanější než u hororů. Talisman je toho jasným důkazem. Těch popisů, opravdu dlouhých popisů tu není zrovna málo. Ale přesto mám pocit, že má Stephen King k psaní fantasy žánru zvláštní cit.

Kromě zdlouhavých popisů, se doporučuji obrnit i před pomalejším začátkem. Ale to už by asi ani nebyl Stephen King. Ale pokud už nějakou jeho knihu máte za sebou, tak víte, že je třeba si počkat a pak to přijde. Ten příběh chlapce, který se snaží zachránit svou matku/ královnu v lidském světě/paralelním světě, má poselství a pro mě to byla i velice emoční záležitost.

Talisman je podle mě Kingovka, kterou budete buď milovat nebo nenávidět. Tady jako by nebylo nic mezi tím. Ale to co budete v této knize milovat je jedna postava a tou je Vlk. Tudíž pokud máte rádi dobrodružné knihy, dětské hrdiny v Kingových knihách, jeho popisy a to, že vám kniha bude brnkat na struny fantasie, pak je Talisman pro vás.

Recenzi najdete na blogu Lucie Schánělové

 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Král
RECENZE: Král
9. 5. 2022
"Je to příběh, který si vás obtočí kolem prstu a nedá vám pokoj, dokud jej nedočtete."
RECENZE: Nebeská koruna
RECENZE: Nebeská koruna
6. 5. 2022
"Tahle NEBESKÁ KORUNA utkaná z trnů bolesti i střípků štěstí vás nadchne a dojme."
RECENZE: Carrie
RECENZE: Carrie
29. 3. 2022
"S Carrie budete soucítit, její matku nenávidět a pro neodvratný konec vlastně budete mít svým způsobem pochopení."
RECENZE: Dračí chrám
RECENZE: Dračí chrám
28. 2. 2022
"Čeká vás velká porce otázek a najít na ně odpovědi ve svém nitru vám dá spoustu popudů k zamyšlení."
RECENZE: Zhubni
RECENZE: Zhubni
28. 2. 2022
"King se vystříhal jakéhokoliv postupného budování děsivé atmosféry a rovnýma nohama hodí své čtenáře do rozjeté strašidelné zápletky."
RECENZE: Trója
RECENZE: Trója
21. 2. 2022
"Trója je román pro všechny milovníky mytologie. Vlastně... upřímně, všechny tři knihy Stephena Frye jsou naprosto senzačním čtením a jakmile si přečtete jednu, věřím, že stejně jako já si oblíbíte i druhou a třetí."
RECENZE: Nebojte se ztratit hlavu
RECENZE: Nebojte se ztratit hlavu
14. 2. 2022
"Bylo to jako hodit kamínek do vody myšlenek."
RECENZE: Blaze
RECENZE: Blaze
3. 1. 2022
"Blaze má tak nějak vše, na co jsme u Kinga zvyklí. Velice perfektní psychologie postav i silný příběh a špetku vtipu."
RECENZE: Pytel kostí
RECENZE: Pytel kostí
3. 1. 2022
"Tady především musím zmínit, že záporné postavy jsou napsané úplně brilantně."
RECENZE: Zatímco hudba hrála
RECENZE: Zatímco hudba hrála
17. 12. 2021
'Román Zatímco hudba hrála je poetickým vyprávěním o síle lásky, přátelství, nezměrné odvaze a především o kráse hudby.'