RECENZE: Svědectví

31. 8. 2020
Tajemná chřipka, která zasáhla celé lidstvo. Ne, nemluvím o dění z posledních měsíců, ale o post apokalyptické knize Svědectví od Stephena Kinga. Ačkoliv je to kniha, která je na knižním trhu poměrně známá, tak jsem se k této pořádné cihličce dostala až teď. Názory na knihu jsou různé, tak se půjdeme podívat na ten můj.
 
Jestli Svědectví mělo vyjít v ten pravý čas, tak si myslím, že je to právě teď. Vzhledem k okolnostem si myslím, že téma knihy může zajímat více čtenářů než obvykle. Neznámá chřipka, která vyhladí téměř celé lidstvo je velice povedený námět a byla jsem zvědavá, jak se s ním King popere. Původně Svědectví vyšlo ve verzi, která byla zkrácená. Nyní se čtenáři dostává verze plné, nezkrácené a může si tak vychutnat veškeré autorovy myšlenky.
 
Musím říct, že první polovina knihy mě neskutečně bavila. Už od prvních stránek na čtenáře dýchá skvělá temná atmosféra a jen čekáte, co přijde dál. Sledujeme, jak nákaza najednou zničí svět takový, jaký ho známe. Přežije pouze pár jedinců a hory mrtvol, jenže tihle přeživší teď rozhodně nebudou mít na růžích ustláno. Dělí se totiž na dvě skupiny. Jedni tíhnou k dobrotivé matce Abigail, která je oslovila ve snu a druzí míří do spárů temného muže. Rozbíhá se tak Kingův tolik oblíbený námět boje mezi dobrem a zlem.
 
Bohužel druhá polovina knihy pro mě zase tak úžasná nebyla. Přišla mi mnohem víc rozvleklá, často se opakovaly náboženské motivy, které v knihách příliš nevyhledávám. Bohužel tato kombinace mi značně ztížila čtení knihy, která má téměř 1100 stran. Rozsah knihy by z mého pohledu mohl být o něco kratší.
 
Svědectví je ve výsledku povedený příběh, kdy si autor skvěle pohrává s psychologií postav, každá postava dostává svůj prostor a dozvídáme se vše potřebné. V průběhu knihy narazíte na různé odkazy na nejrůznější známá světová díla, ale stejně tak i na některá díla samotného autora, například Temná věž. Rozhodně nečekejte, že knihu proletíte, Svědectví vyžaduje čas, ale rozhodně příběh stojí za to. Jsem si jistá, že jsem tento příběh nečetla naposledy.
 
 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Žhářka
RECENZE: Žhářka
15. 10. 2021
"Žhářka je jednou z knih, která Vám na poměrně málo stranách dokáže nabídnout silný příběh."
3x STEPHEN FRY
3x STEPHEN FRY
14. 10. 2021
Až do 4. 11. 2021 si v rámci naší akce můžete koupit se slevou 30 % nejen novinku TRÓJA, ale i předešlé dvě autorovy knihy MÝTY a HRDINOVÉ.
RECENZE: Nalezenec
RECENZE: Nalezenec
11. 10. 2021
"Pokud chcete poznat Londýn od těch nejšpinavějších koutů až po luxusní sídlo, pusťte se do Nalezence, který Vám tohle všechno nabídne."
RECENZE: Christina
RECENZE: Christina
16. 9. 2021
"Z úplně pitomého námětu zase vykřesal úžasný horor."
RECENZE: Válka s láskou
RECENZE: Válka s láskou
23. 8. 2021
"Zaujala-li vás anotace Války s láskou, určitě si přijdete na své. Co slibuje, to také nabízí."
RECENZE: Dolores Claiborneová
RECENZE: Dolores Claiborneová
12. 8. 2021
"Dolores Claiborneová je dost neobvyklá Kingovka, je to jakási zpověď a velice hluboká sonda do duše starší ženy."
RECENZE: Lilie pro nevěstu
RECENZE: Lilie pro nevěstu
3. 8. 2021
"Prolínání historie a současnosti, odkrývaní dávno pohřbených tajemství, láska, která přichází ve chvíli, kdy ji nikdo nečeká a ve všech podobách."
RECENZE: Temná půle
RECENZE: Temná půle
14. 7. 2021
'Temná půle pěkně obsáhla myšlenku toho, jak moc a kolik stojí stvoření (a zničení) pseudonymu, který se vymkne kontrole...'
RECENZE: Hitlerovo tajemství
RECENZE: Hitlerovo tajemství
12. 7. 2021
"Děj plyne jako voda, Rory Clements totiž umí krásně vyprávět a popisovat charaktery postav."
RECENZE: Královna Viktorie
RECENZE: Královna Viktorie
30. 6. 2021
'Lucy Worsley odvedla skvělou práci, podrobnou a mravenčí, aby oblíbenou královnu představila jako člověka z masa a kostí.'