RECENZE: Stephen King jde do kina

27. 5. 2022

Nemohu si pomoci, ale za mě je toto nejlepší sbírka Kingových povídek. Nedám dopustit ani na jeden z příběhů, které se na stránkách schovávají.

Řekla bych, že snad všechny jsou velice dobře známé. A rozhodně, všechny co tu najdete jsou zfilmované. A perfektní herecké obsazení každému příběhu hraje do karet.

Samozřejmě Králem těchto povídek je bezpochyby Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank. To je téměř bezkonkurenční záležitost, kterou bych ráda označila jako povinnou četbu, minimálně pro všechny, kdo čtou Kinga. Minimálně. Ukazuje se tu, že King není jen mistrem v psaní hororů. On je mistrem i pokud jde o příběhy, kde je hrůza převlečená za lidské činy.

Myslím, že mohu říct, že povídka Srdce v Atlantidě skoro až šlape Shawshanku na paty. Zde si opět King pohrává s přátelstvím. Nemluvě o dětských postavách, které jsou v jeho knihách neuvěřitelným motore.

1408 mám já osobně strašlivě ráda a trochu mě mrzí, že je to možná méně známá povídka. Ovšem rozhodně stojí za přečtení. Tady totiž zase narazíte na Kingovy prvky hororu. A perfektně propracovanou psychologii hlavní postavy. A myslím, že vám s čistým srdcem mohu doporučit i filmové zpracování. John Cusack tu předvádí krásné, herecké výkony.

Nerada bych zapomněla na Děti Kukuřice. Tohle je taková klasika, která je známá snad už sto let, ale pomalu upadá do zapomnění. Což je velká škoda. Neříkám, je to trochu béčkové, ale má to svoje kouzlo, stejně jako Šroťák, který je známý trochu méně a ne tak dobrý jako Děti kukuřice.

Za zmínku také stojí, že každá povídka či novela, má v knize předmluvu přímo od autora Stephena Kinga. A já nevím, ale mě ty jeho “řeči“ baví. Dokonce se tu vyjadřuje i k filmovému zpracování každého příběhu, tudíž pro mě velice zajímavý náhled.

Recenzi najdete na blogu Lucie Schánělové

 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 100 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Billy Summers
RECENZE: Billy Summers
21. 6. 2022
"Správná dávka napětí, akce i emotivnějších chvílí vás naplno pohltí."
INVENTURA SKLADU
13. 6. 2022
Od 13. do 17. 6. 2022.
RECENZE: Co se ve škole nenaučíš
RECENZE: Co se ve škole nenaučíš
10. 6. 2022
"Chovat se slušně a vydat se tím správným směrem na startovní čáře života nemusí být až tak těžké."
RECENZE: Král
RECENZE: Král
9. 5. 2022
"Je to příběh, který si vás obtočí kolem prstu a nedá vám pokoj, dokud jej nedočtete."
RECENZE: Nebeská koruna
RECENZE: Nebeská koruna
6. 5. 2022
"Tahle NEBESKÁ KORUNA utkaná z trnů bolesti i střípků štěstí vás nadchne a dojme."
RECENZE: Carrie
RECENZE: Carrie
29. 3. 2022
"S Carrie budete soucítit, její matku nenávidět a pro neodvratný konec vlastně budete mít svým způsobem pochopení."
RECENZE: Talisman
RECENZE: Talisman
3. 3. 2022
"Pokud máte rádi dobrodružné knihy, dětské hrdiny v Kingových knihách, jeho popisy a to, že vám kniha bude brnkat na struny fantasie, pak je Talisman pro vás."
RECENZE: Dračí chrám
RECENZE: Dračí chrám
28. 2. 2022
"Čeká vás velká porce otázek a najít na ně odpovědi ve svém nitru vám dá spoustu popudů k zamyšlení."
RECENZE: Zhubni
RECENZE: Zhubni
28. 2. 2022
"King se vystříhal jakéhokoliv postupného budování děsivé atmosféry a rovnýma nohama hodí své čtenáře do rozjeté strašidelné zápletky."
RECENZE: Trója
RECENZE: Trója
21. 2. 2022
"Trója je román pro všechny milovníky mytologie. Vlastně... upřímně, všechny tři knihy Stephena Frye jsou naprosto senzačním čtením a jakmile si přečtete jednu, věřím, že stejně jako já si oblíbíte i druhou a třetí."