RECENZE: Sex za časů královny Viktorie

6. 9. 2019
Britská spisovatelka Fern Riddel v České republice debutovala s netradiční a pikantní publikací plnou historie a sexu. Nakladatelství Beta vydalo příhodně růžovou knihu s obsahem, který je pro zvídavé čtenáře, zajímající se o daná témata zajímavým počtením. Pojďme se na ni podívat blíže! 
 
Autorka nevaří z vody. V závěru knihy v kapitole s názvem Pro dějepisce vás upozorňuje na použité zdroje, ze kterých čerpala. Nemusíte mít tedy obavy, že se v titulu vyskytují nepodložená a nedůvěryhodná fakta. 
 
Publikace se dělí na šest základních témat, k tomu samozřejmě připočítejte úvod a závěr, který vás připraví na to, co kniha nabízí. Úvod se rozkládá na třinácti stranách, kdy vám autorka přibližuje prostředí dané doby, uvědomuje vás o osobnostech, které tehdy byly populární a vlivné. 
  • Dr. Dimmick a jeho anatomie lidského těla
  • Paní Dollymopová radí svobodným ženám
  • Reverend J. J. James radí svobodným mužům
  • Lady Petronella Von-Hathsburgová a její Průvodce manželskými vztahy
  • Pan Mandrake a jeho stručný přehled praktických pomůcek
  • Pikantní rady Lorda Arthura Clevelanda pro extrémní choutky
Jak vidíte, tak vás kapitolami provází lidé, kteří se v tom období námětu věnovali a předkládali své vědomosti společnosti. Jejich texty obsahují nejen informace, ale také vlastní náhled na věc, což dává knize osobitost. 
 
Kniha je zajímavá především tím, jak velký rozhled díky ní ohledně tématu získáte a to nevulgárním a poučným způsobem. Nemusíte se obávat, že by autorka sklouzávala k pornografii, to opravdu ne. Ač je někdy zmíněno něco kontroverznějšího jako kupříladu homosexualita nebo dokonce případy pedofilie, vše je uvedeno vážně.
 
Titul obsahuje černobílé ilustrace a fotografie s popisky, které jsou skvělým bonusem pro lepší představu, ať už osobností, dané doby či předmětů. Báječné je, že ač se kniha týká především sexu, i přesto vám odhaluje dobu a to velmi poutavě. 
 
Sex za časů královny Viktorie bych doporučila všem, které historie z tohoto úhlu pohledu zajímá. Určitě jim publikace přinese své ovoce. 
 
Co na knihu říká Chensie? Poučné a zajímavé čtivo. Překvapilo mě a to v některých případech opravdu hodně. Nenapadlo mě, jak lidé v tehdejší době na sexualitu nahlíželi. Něco mě pobavilo a jiné, jako kupříkladu pánská ochrana ze střívek, mě znechutilo. Už jsem o tom četla, ale v této knize naleznete i podrobný návod, kdyby měl někdo zájem o svůj osobní kondom... Užijte si čtení. Tato knížečka se vám v knihovničce určitě neztratí! 
 
 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Žhářka
RECENZE: Žhářka
15. 10. 2021
"Žhářka je jednou z knih, která Vám na poměrně málo stranách dokáže nabídnout silný příběh."
3x STEPHEN FRY
3x STEPHEN FRY
14. 10. 2021
Až do 4. 11. 2021 si v rámci naší akce můžete koupit se slevou 30 % nejen novinku TRÓJA, ale i předešlé dvě autorovy knihy MÝTY a HRDINOVÉ.
RECENZE: Nalezenec
RECENZE: Nalezenec
11. 10. 2021
"Pokud chcete poznat Londýn od těch nejšpinavějších koutů až po luxusní sídlo, pusťte se do Nalezence, který Vám tohle všechno nabídne."
RECENZE: Christina
RECENZE: Christina
16. 9. 2021
"Z úplně pitomého námětu zase vykřesal úžasný horor."
RECENZE: Válka s láskou
RECENZE: Válka s láskou
23. 8. 2021
"Zaujala-li vás anotace Války s láskou, určitě si přijdete na své. Co slibuje, to také nabízí."
RECENZE: Dolores Claiborneová
RECENZE: Dolores Claiborneová
12. 8. 2021
"Dolores Claiborneová je dost neobvyklá Kingovka, je to jakási zpověď a velice hluboká sonda do duše starší ženy."
RECENZE: Lilie pro nevěstu
RECENZE: Lilie pro nevěstu
3. 8. 2021
"Prolínání historie a současnosti, odkrývaní dávno pohřbených tajemství, láska, která přichází ve chvíli, kdy ji nikdo nečeká a ve všech podobách."
RECENZE: Temná půle
RECENZE: Temná půle
14. 7. 2021
'Temná půle pěkně obsáhla myšlenku toho, jak moc a kolik stojí stvoření (a zničení) pseudonymu, který se vymkne kontrole...'
RECENZE: Hitlerovo tajemství
RECENZE: Hitlerovo tajemství
12. 7. 2021
"Děj plyne jako voda, Rory Clements totiž umí krásně vyprávět a popisovat charaktery postav."
RECENZE: Královna Viktorie
RECENZE: Královna Viktorie
30. 6. 2021
'Lucy Worsley odvedla skvělou práci, podrobnou a mravenčí, aby oblíbenou královnu představila jako člověka z masa a kostí.'