RECENZE: Sbohem, Paříži

21. 6. 2019
V těchto letních dnech je ideální nějaké nenáročné, lehké čtení. A proto jsem se rozhodla sáhnout po Sbohem, Paříži. Anotace zněla velice zajímavě a jelikož jsem od autorky nikdy nic nečetla, neměla jsem od knihy žádná očekávání. Musím uznat, že tahle kniha mě chytla už od první stránky a nemohla jsem se odtrhnout. A proč? To Vám povím právě teď.
 
Byla jsem opravdu mile překvapena, jak moc čtivě je Sbohem, Paříži napsáno. Už od první stránky mě zajímalo, co se bude dít s postavami dále a jak to celé dopadne. Postavám jsem věřila jejich životní příběhy, trápení i radosti. Co na příběhu oceňuji, je zakomponované téma hudby. Dodávalo to knize na hloubce a vyzařovala tím z příběhu jakási něžnost.
 
Na Sbohem, Paříži mě jednoznačně nejvíce zaujala dějová linka Grace a Davida. Byla jsem opravdu zvědavá, jaké skutečnosti o Davidovi zjistíme a jak to Grace zvládne. Možná mě trošku mrzelo, že tam této dějové linky nebylo ještě trochu více.
 
Sbohem, Paříži je založeno hlavně na mezilidských vztazích, ty jsou v knize nejdůležitejší. Zároveň se kniha dotýká i témat jako je láska, překonání svých vlastních strachů a nebo odpuštění. V knize vlastně nejsou moc veselá témata, ale jsou čtenáři podána s jakousi lehkostí.
 
Co také na knize oceňuji je playlist na konci knihy. Tohle je super nápad a myslím, že čtenáři to pomůže ještě víc se ponořit do děje knihy a vcítit se do příběhu.
 
Sbohem, Paříži pro mě bylo milé překvapení, které jsem měla opravdu za dva dny přečtené. Kniha byla velmi čtivá, postavy sympatické, ale zároveň každá z postav má jakési tajemství, které postupně odhalujeme. Tohle pro mě bylo skvělé letní čtení a proto Sbohem, Paříži můžu jenom doporučit.
 
 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 100 Kč
Osobní odběr na Praze 4