RECENZE: Sbohem, Paříži

21. 6. 2019
V těchto letních dnech je ideální nějaké nenáročné, lehké čtení. A proto jsem se rozhodla sáhnout po Sbohem, Paříži. Anotace zněla velice zajímavě a jelikož jsem od autorky nikdy nic nečetla, neměla jsem od knihy žádná očekávání. Musím uznat, že tahle kniha mě chytla už od první stránky a nemohla jsem se odtrhnout. A proč? To Vám povím právě teď.
 
Byla jsem opravdu mile překvapena, jak moc čtivě je Sbohem, Paříži napsáno. Už od první stránky mě zajímalo, co se bude dít s postavami dále a jak to celé dopadne. Postavám jsem věřila jejich životní příběhy, trápení i radosti. Co na příběhu oceňuji, je zakomponované téma hudby. Dodávalo to knize na hloubce a vyzařovala tím z příběhu jakási něžnost.
 
Na Sbohem, Paříži mě jednoznačně nejvíce zaujala dějová linka Grace a Davida. Byla jsem opravdu zvědavá, jaké skutečnosti o Davidovi zjistíme a jak to Grace zvládne. Možná mě trošku mrzelo, že tam této dějové linky nebylo ještě trochu více.
 
Sbohem, Paříži je založeno hlavně na mezilidských vztazích, ty jsou v knize nejdůležitejší. Zároveň se kniha dotýká i témat jako je láska, překonání svých vlastních strachů a nebo odpuštění. V knize vlastně nejsou moc veselá témata, ale jsou čtenáři podána s jakousi lehkostí.
 
Co také na knize oceňuji je playlist na konci knihy. Tohle je super nápad a myslím, že čtenáři to pomůže ještě víc se ponořit do děje knihy a vcítit se do příběhu.
 
Sbohem, Paříži pro mě bylo milé překvapení, které jsem měla opravdu za dva dny přečtené. Kniha byla velmi čtivá, postavy sympatické, ale zároveň každá z postav má jakési tajemství, které postupně odhalujeme. Tohle pro mě bylo skvělé letní čtení a proto Sbohem, Paříži můžu jenom doporučit.
 
 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Žhářka
RECENZE: Žhářka
15. 10. 2021
"Žhářka je jednou z knih, která Vám na poměrně málo stranách dokáže nabídnout silný příběh."
3x STEPHEN FRY
3x STEPHEN FRY
14. 10. 2021
Až do 4. 11. 2021 si v rámci naší akce můžete koupit se slevou 30 % nejen novinku TRÓJA, ale i předešlé dvě autorovy knihy MÝTY a HRDINOVÉ.
RECENZE: Nalezenec
RECENZE: Nalezenec
11. 10. 2021
"Pokud chcete poznat Londýn od těch nejšpinavějších koutů až po luxusní sídlo, pusťte se do Nalezence, který Vám tohle všechno nabídne."
RECENZE: Christina
RECENZE: Christina
16. 9. 2021
"Z úplně pitomého námětu zase vykřesal úžasný horor."
RECENZE: Válka s láskou
RECENZE: Válka s láskou
23. 8. 2021
"Zaujala-li vás anotace Války s láskou, určitě si přijdete na své. Co slibuje, to také nabízí."
RECENZE: Dolores Claiborneová
RECENZE: Dolores Claiborneová
12. 8. 2021
"Dolores Claiborneová je dost neobvyklá Kingovka, je to jakási zpověď a velice hluboká sonda do duše starší ženy."
RECENZE: Lilie pro nevěstu
RECENZE: Lilie pro nevěstu
3. 8. 2021
"Prolínání historie a současnosti, odkrývaní dávno pohřbených tajemství, láska, která přichází ve chvíli, kdy ji nikdo nečeká a ve všech podobách."
RECENZE: Temná půle
RECENZE: Temná půle
14. 7. 2021
'Temná půle pěkně obsáhla myšlenku toho, jak moc a kolik stojí stvoření (a zničení) pseudonymu, který se vymkne kontrole...'
RECENZE: Hitlerovo tajemství
RECENZE: Hitlerovo tajemství
12. 7. 2021
"Děj plyne jako voda, Rory Clements totiž umí krásně vyprávět a popisovat charaktery postav."
RECENZE: Královna Viktorie
RECENZE: Královna Viktorie
30. 6. 2021
'Lucy Worsley odvedla skvělou práci, podrobnou a mravenčí, aby oblíbenou královnu představila jako člověka z masa a kostí.'