RECENZE: Pytel kostí

3. 1. 2022

Já a kniha Pytel kostí máme takový zvláštní vztah. Přesto, že se mi líbí, asi by mi nevadilo, kdyby byla třeba o pár, nebo o sto stránek kratší. Některé kapitoly byly zbytečně zdlouhavé a stejně tak začátek. Já vím, já vím, to je King a tak to u jeho knih bývá. Ale tady bych opravdu uvítala, kdyby toho bylo méně.

Jsem asi ledová královna, protože jsem se u čtení nebála. Ale to já prostě nikdy. Přesto si myslím, že zrovna tahle Kingovka, patří mezi ty duchařské s velice povedenou atmosférou. A někdo by se u ní opravdu bát mohl. A tak si rozhodně zaslouží označení horor.

Když se dostaneme přes trošku nudnější začátek (prosím, vydržte, stojí to pak za to), dočkáme se opravdu dobrého příběhu. Zajímavé kombinace hororu a romantiky, která tu k sobě perfektně pasuje a je lehce okořeněna humorem. O konci  si musíte udělat obrázek sami. Věřím, že někoho to totálně rozseká, někoho překvapí a rozčaruje i proto, že se jeví chaoticky. Ale je to Kingovský konec a za mě to bylo na místě.

Abych nezapomněla na postavy, opět se tu ukazuje Kingův talent vykreslovat jejich osobnosti. Tady především musím zmínit, že záporné postavy jsou napsané úplně brilantně.

Ano, Pytel kostí nepatří do mých top Kingovek, ale rozhodně není špatná. Navíc, možná už jste si všimly, že Kingovy knihy v sobě mají čas od času jisté spojitosti. Nebo se odkazují na osoby či věci z jiných jeho knih. Pytel kostí také patří mezi tyto Kingovky. Najdete tu hned několik spojitostí. Například s Temnou věží, která je mou srdcovou záležitostí.

I Pytel kostí se dočkal zfilmování, kde Michaela Noonana hraje Pierce Brosnan. Přesto, že film není zas tak špatný, knize se ani omylem nevyrovná.

Recenzi najdete na blogu Lucie Schánělové

 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Král
RECENZE: Král
9. 5. 2022
"Je to příběh, který si vás obtočí kolem prstu a nedá vám pokoj, dokud jej nedočtete."
RECENZE: Nebeská koruna
RECENZE: Nebeská koruna
6. 5. 2022
"Tahle NEBESKÁ KORUNA utkaná z trnů bolesti i střípků štěstí vás nadchne a dojme."
RECENZE: Carrie
RECENZE: Carrie
29. 3. 2022
"S Carrie budete soucítit, její matku nenávidět a pro neodvratný konec vlastně budete mít svým způsobem pochopení."
RECENZE: Talisman
RECENZE: Talisman
3. 3. 2022
"Pokud máte rádi dobrodružné knihy, dětské hrdiny v Kingových knihách, jeho popisy a to, že vám kniha bude brnkat na struny fantasie, pak je Talisman pro vás."
RECENZE: Dračí chrám
RECENZE: Dračí chrám
28. 2. 2022
"Čeká vás velká porce otázek a najít na ně odpovědi ve svém nitru vám dá spoustu popudů k zamyšlení."
RECENZE: Zhubni
RECENZE: Zhubni
28. 2. 2022
"King se vystříhal jakéhokoliv postupného budování děsivé atmosféry a rovnýma nohama hodí své čtenáře do rozjeté strašidelné zápletky."
RECENZE: Trója
RECENZE: Trója
21. 2. 2022
"Trója je román pro všechny milovníky mytologie. Vlastně... upřímně, všechny tři knihy Stephena Frye jsou naprosto senzačním čtením a jakmile si přečtete jednu, věřím, že stejně jako já si oblíbíte i druhou a třetí."
RECENZE: Nebojte se ztratit hlavu
RECENZE: Nebojte se ztratit hlavu
14. 2. 2022
"Bylo to jako hodit kamínek do vody myšlenek."
RECENZE: Blaze
RECENZE: Blaze
3. 1. 2022
"Blaze má tak nějak vše, na co jsme u Kinga zvyklí. Velice perfektní psychologie postav i silný příběh a špetku vtipu."
RECENZE: Zatímco hudba hrála
RECENZE: Zatímco hudba hrála
17. 12. 2021
'Román Zatímco hudba hrála je poetickým vyprávěním o síle lásky, přátelství, nezměrné odvaze a především o kráse hudby.'