RECENZE: Povznesení

20. 9. 2019

Nový příběh Povznesení od Stephena Kinga není hororem ani strašidelným dílem, u kterého si okoušete všechny nehty. Ovšem, když si tohle vyprávění přečtete, vztáhnete si na sebe to, co se děje Scottymu, budete nad tím přemýšlet a dumat, budete mít pocit, že se to opravdu začíná dít, tak potom už ten strach mějte, bude to oprávněně

Celý děj se odehrává během pár týdnů. Scott, jakožto hlavní hrdina knihy, má dvě lesbické sousedky, se dvěma psy, kteří se mu vždy vyprázdní na jeho trávník a ty krasotinky to neposbírají. Proto mají mezi sebou problémy.
Jenže to není nic oproti tomu, co se děje přímo Scottovi. Jeho problémy dosahují naprosto jiné dimenze a to, že má zaneřáděný trávník, je vedlejší.
Jednoho dne se se svým trápením svěří bývalému doktorovi Bobovi, ale i tomu zůstává rozum stát a nezbývá jim nic jiného než čekat, jak celá věc dopadne. A samozřejmě během čekání dochází k dalším událostem, které hýbou komunitou malého městečka Castle Rock.

Velmi mile mne překvapilo, že v této knize najdete i pár ilustrací. Písmo je poměrně velkého fontu, takže tuhle záležitost sfouknete během pár hodin, ale rozhodně vám dá neskutečný požitek z toho, že jste ji otevřeli a přečetli.
I dva dny po přečtení jsem v takové nějaké euforii z toho, že jsem Povznesení četla a mám pocit, že ve chvíli, kdy se mi bude zdát, že už není východisko z nějaké situace, mi bude stačit přečíst si Scottův příběh a ihned bude svět pro mě barevnější.

Vítejte zpět v městečku Castle Rock, kde se obyčejným lidem dějí neobyčejné věci.

Líbily se mi i charaktery hlavních postav. V knize, díky tomu, že má něco málo přes 200 stránek, není tolik prostoru, aby si je autor „vychutnal“, a přesto se mu podařilo je vymyslet tak, aby vám imponovali nebo lezli na nervy.

Kniha Povznesení mě přesvědčila o jednom. Autor je opravdu mistrný vypravěč, který dokáže své čtenáře vtáhnout do děje a nepustit je. I pár hodin po dočtení jsem ještě před očima měla poslední scénu z příběhu, kdy jsem netušila, jestli se smát nebo brečet. Musím říct, že zážitek z tohoto čtení byl maximální. Přijde mi, jako bych dostala malinu, ale po jejím pozření se cítím, jako by to byla celá kačena se zelím a bramborovým knedlíkem. Naprosto skvělé.

Jedno jediné, co mi vadí, ale možná je to jen můj problém, nemám odpovědi na to, co předcházelo a co provázelo Scottův problém. Proč? Jak? Žádné logické vysvětlení a zrovna tady bych ho potřebovala jako sůl. Je pravdou, že mi to při čtení ani trochu nevadilo, ale teď, když nad tím přemýšlím a věřím, že ještě chvilku přemýšlet budu, tak bych chtěla právě tyto odpovědi.

Ovše, když se v tom „šťourat“ nebudu, tak jsem spokojená maximálně. Další Mistrova kniha, která se mi líbila, oslovila mne a vřele ji budu doporučovat.

A rovnou ji doporučím těm, kteří nemají rádi horory a strašidelné příběhy, ale chtějí zkusit nějakou tu Kingovku. Tato kniha vám ukáže, že si autor umí pohrát se slovy tak, aby vám ladně skákaly před očima a vy si dokázali vytvořit naprosto přesný obrázek o celém příběhu a o všech hrdinech.

Recenzi najdete na blogu Daramegan

 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Žhářka
RECENZE: Žhářka
15. 10. 2021
"Žhářka je jednou z knih, která Vám na poměrně málo stranách dokáže nabídnout silný příběh."
3x STEPHEN FRY
3x STEPHEN FRY
14. 10. 2021
Až do 4. 11. 2021 si v rámci naší akce můžete koupit se slevou 30 % nejen novinku TRÓJA, ale i předešlé dvě autorovy knihy MÝTY a HRDINOVÉ.
RECENZE: Nalezenec
RECENZE: Nalezenec
11. 10. 2021
"Pokud chcete poznat Londýn od těch nejšpinavějších koutů až po luxusní sídlo, pusťte se do Nalezence, který Vám tohle všechno nabídne."
RECENZE: Christina
RECENZE: Christina
16. 9. 2021
"Z úplně pitomého námětu zase vykřesal úžasný horor."
RECENZE: Válka s láskou
RECENZE: Válka s láskou
23. 8. 2021
"Zaujala-li vás anotace Války s láskou, určitě si přijdete na své. Co slibuje, to také nabízí."
RECENZE: Dolores Claiborneová
RECENZE: Dolores Claiborneová
12. 8. 2021
"Dolores Claiborneová je dost neobvyklá Kingovka, je to jakási zpověď a velice hluboká sonda do duše starší ženy."
RECENZE: Lilie pro nevěstu
RECENZE: Lilie pro nevěstu
3. 8. 2021
"Prolínání historie a současnosti, odkrývaní dávno pohřbených tajemství, láska, která přichází ve chvíli, kdy ji nikdo nečeká a ve všech podobách."
RECENZE: Temná půle
RECENZE: Temná půle
14. 7. 2021
'Temná půle pěkně obsáhla myšlenku toho, jak moc a kolik stojí stvoření (a zničení) pseudonymu, který se vymkne kontrole...'
RECENZE: Hitlerovo tajemství
RECENZE: Hitlerovo tajemství
12. 7. 2021
"Děj plyne jako voda, Rory Clements totiž umí krásně vyprávět a popisovat charaktery postav."
RECENZE: Královna Viktorie
RECENZE: Královna Viktorie
30. 6. 2021
'Lucy Worsley odvedla skvělou práci, podrobnou a mravenčí, aby oblíbenou královnu představila jako člověka z masa a kostí.'