RECENZE: Pirátský princip

16. 12. 2019
Na úvod se musím přiznat, že obecně nejsem velkým fanouškem self-help a motivační literatury, protože mi většina přijde tak nějak stejná. Ovšem Pirátský princip mě zaujal, jen co jsem se dozvěděla, že má vycházet, protože ten nápad skloubit téma pirátů a osobního rozvoje mi přijde opravdu zajímavý a originální.
 
Už jenom vzhled knihy Vás určitě zaujme. Nečekejte žádné pastelové barvy a nenápadnou obálku. Na černé obálce na Vás bude koukat lebka se šátkem a zkřížené hnáty a ve mně už právě tento vzhled knihy podpořil touhu si knihu přečíst.
 
A teď ke knize samotné. Nejprve Vám autor představí pirátství samotné a jeho principy a pravidla. Nechybí ani nejrůznější historické zajímavosti, což se mi hodně líbilo a dozvěděla jsem se věci, které jsem před tím nevěděla. Poté se autor přesunuje k nejrůznějším oblastem, kde lze pirátské principy využít a představuje, jakým způsobem je to možné. Také principy ukazuje na různých strategiích společností a nebo historických událostech.
 
Pirátský princip je neuvěřitelně čtivě zpracovaný. Čtení jsem si užívala, bavilo mě a nebylo to pro mě nějaké opakování motivačních myšlenek, jak to mnohdy v této literatuře bývá. Ačkoliv některé myšlenky nejsou zrovna novinkou, není od věci si je připomenout. Zároveň je v knize mnoho zajímavých rad a doporučení, jak být efektivnější v práci, na co soustředit svoji pozornost a energii a některé návody a rady je určitě dobré vyzkoušet.
 
Pokud chcete knihu, která Vám něco předá, může Vám pomoci v některých situacích, a nebo prostě jen chcete mít trošku jiný, nový pohled na věci, práci a život, je Pirátský princip to pravé. Určitě si myslím, že je to například i dobrý dárek pro někoho blízkého, protože tato kniha dle mého názoru osloví i čtenáře, kteří tuto literaturu běžně nečtou.
 
 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Žhářka
RECENZE: Žhářka
15. 10. 2021
"Žhářka je jednou z knih, která Vám na poměrně málo stranách dokáže nabídnout silný příběh."
3x STEPHEN FRY
3x STEPHEN FRY
14. 10. 2021
Až do 4. 11. 2021 si v rámci naší akce můžete koupit se slevou 30 % nejen novinku TRÓJA, ale i předešlé dvě autorovy knihy MÝTY a HRDINOVÉ.
RECENZE: Nalezenec
RECENZE: Nalezenec
11. 10. 2021
"Pokud chcete poznat Londýn od těch nejšpinavějších koutů až po luxusní sídlo, pusťte se do Nalezence, který Vám tohle všechno nabídne."
RECENZE: Christina
RECENZE: Christina
16. 9. 2021
"Z úplně pitomého námětu zase vykřesal úžasný horor."
RECENZE: Válka s láskou
RECENZE: Válka s láskou
23. 8. 2021
"Zaujala-li vás anotace Války s láskou, určitě si přijdete na své. Co slibuje, to také nabízí."
RECENZE: Dolores Claiborneová
RECENZE: Dolores Claiborneová
12. 8. 2021
"Dolores Claiborneová je dost neobvyklá Kingovka, je to jakási zpověď a velice hluboká sonda do duše starší ženy."
RECENZE: Lilie pro nevěstu
RECENZE: Lilie pro nevěstu
3. 8. 2021
"Prolínání historie a současnosti, odkrývaní dávno pohřbených tajemství, láska, která přichází ve chvíli, kdy ji nikdo nečeká a ve všech podobách."
RECENZE: Temná půle
RECENZE: Temná půle
14. 7. 2021
'Temná půle pěkně obsáhla myšlenku toho, jak moc a kolik stojí stvoření (a zničení) pseudonymu, který se vymkne kontrole...'
RECENZE: Hitlerovo tajemství
RECENZE: Hitlerovo tajemství
12. 7. 2021
"Děj plyne jako voda, Rory Clements totiž umí krásně vyprávět a popisovat charaktery postav."
RECENZE: Královna Viktorie
RECENZE: Královna Viktorie
30. 6. 2021
'Lucy Worsley odvedla skvělou práci, podrobnou a mravenčí, aby oblíbenou královnu představila jako člověka z masa a kostí.'