RECENZE: Pirátský princip

16. 12. 2019
Na úvod se musím přiznat, že obecně nejsem velkým fanouškem self-help a motivační literatury, protože mi většina přijde tak nějak stejná. Ovšem Pirátský princip mě zaujal, jen co jsem se dozvěděla, že má vycházet, protože ten nápad skloubit téma pirátů a osobního rozvoje mi přijde opravdu zajímavý a originální.
 
Už jenom vzhled knihy Vás určitě zaujme. Nečekejte žádné pastelové barvy a nenápadnou obálku. Na černé obálce na Vás bude koukat lebka se šátkem a zkřížené hnáty a ve mně už právě tento vzhled knihy podpořil touhu si knihu přečíst.
 
A teď ke knize samotné. Nejprve Vám autor představí pirátství samotné a jeho principy a pravidla. Nechybí ani nejrůznější historické zajímavosti, což se mi hodně líbilo a dozvěděla jsem se věci, které jsem před tím nevěděla. Poté se autor přesunuje k nejrůznějším oblastem, kde lze pirátské principy využít a představuje, jakým způsobem je to možné. Také principy ukazuje na různých strategiích společností a nebo historických událostech.
 
Pirátský princip je neuvěřitelně čtivě zpracovaný. Čtení jsem si užívala, bavilo mě a nebylo to pro mě nějaké opakování motivačních myšlenek, jak to mnohdy v této literatuře bývá. Ačkoliv některé myšlenky nejsou zrovna novinkou, není od věci si je připomenout. Zároveň je v knize mnoho zajímavých rad a doporučení, jak být efektivnější v práci, na co soustředit svoji pozornost a energii a některé návody a rady je určitě dobré vyzkoušet.
 
Pokud chcete knihu, která Vám něco předá, může Vám pomoci v některých situacích, a nebo prostě jen chcete mít trošku jiný, nový pohled na věci, práci a život, je Pirátský princip to pravé. Určitě si myslím, že je to například i dobrý dárek pro někoho blízkého, protože tato kniha dle mého názoru osloví i čtenáře, kteří tuto literaturu běžně nečtou.
 
 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 100 Kč
Osobní odběr na Praze 4