RECENZE: Ostrov Duma Key

1. 10. 2019
Letošní podzim je pro mě ve znamení knih Stephena Kinga, jak si můžete všimnout. Jeho knihy skvěle do tohoto ročního období zapadají. Ostrov Duma Key nyní vyšel v druhém vydání, tentokrát paperbacku a je to pořádná bichle.
 
Edgar, hlavní postava, se může zdát z počátku trošku zahalená v mlze a čtenář o něm příliš neví, ale tak jak to Stephen King umí, prozrazuje čtenáři informace po částech a v ten pravý čas. Vidíme tak období, kdy se Edgarovi daří a poté se postupně dostáváme do období, kdy se mu hroutí život a propadá depresi, kvůli jeho zranění. Ovšem jeho psycholog dr. Kamen přišel s převratným nápadem, terapií kreslením. A tak Edgar změní prostředí a do kreslení se pustí. Ale jak už to tak v Kingových knihách bývá, nebude to jen tak. Začnou se dít podivné a temné věci.
 
A víc už nebudu o knize prozrazovat. Ostrov Duma Key je typickou "kingovkou", pořádná bichle, mnohdy zdlouhavé popisy, ale na konci to všechno do sebe zapadne a dá smysl. Nechybí ani Kingovo klasické pohrávání si se čtenářem a probouzení nejrůznějších emocí. Samozřejmě žádnou z postav King nešetří.
 
Ostrov Duma Key se mi moc líbil, ale upřímně, jsou knihy, které mi od autora sedly více. Kniha je skvělá, ale vím, že autor to umí ještě o něco lépe, čím víc knih od Kinga mám přečtených, tím více je porovnávám. Určitě tato bichle ale stojí za přečtení a bude skvělým doplněním Vaší sbírky.
 
 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Žhářka
RECENZE: Žhářka
15. 10. 2021
"Žhářka je jednou z knih, která Vám na poměrně málo stranách dokáže nabídnout silný příběh."
3x STEPHEN FRY
3x STEPHEN FRY
14. 10. 2021
Až do 4. 11. 2021 si v rámci naší akce můžete koupit se slevou 30 % nejen novinku TRÓJA, ale i předešlé dvě autorovy knihy MÝTY a HRDINOVÉ.
RECENZE: Nalezenec
RECENZE: Nalezenec
11. 10. 2021
"Pokud chcete poznat Londýn od těch nejšpinavějších koutů až po luxusní sídlo, pusťte se do Nalezence, který Vám tohle všechno nabídne."
RECENZE: Christina
RECENZE: Christina
16. 9. 2021
"Z úplně pitomého námětu zase vykřesal úžasný horor."
RECENZE: Válka s láskou
RECENZE: Válka s láskou
23. 8. 2021
"Zaujala-li vás anotace Války s láskou, určitě si přijdete na své. Co slibuje, to také nabízí."
RECENZE: Dolores Claiborneová
RECENZE: Dolores Claiborneová
12. 8. 2021
"Dolores Claiborneová je dost neobvyklá Kingovka, je to jakási zpověď a velice hluboká sonda do duše starší ženy."
RECENZE: Lilie pro nevěstu
RECENZE: Lilie pro nevěstu
3. 8. 2021
"Prolínání historie a současnosti, odkrývaní dávno pohřbených tajemství, láska, která přichází ve chvíli, kdy ji nikdo nečeká a ve všech podobách."
RECENZE: Temná půle
RECENZE: Temná půle
14. 7. 2021
'Temná půle pěkně obsáhla myšlenku toho, jak moc a kolik stojí stvoření (a zničení) pseudonymu, který se vymkne kontrole...'
RECENZE: Hitlerovo tajemství
RECENZE: Hitlerovo tajemství
12. 7. 2021
"Děj plyne jako voda, Rory Clements totiž umí krásně vyprávět a popisovat charaktery postav."
RECENZE: Královna Viktorie
RECENZE: Královna Viktorie
30. 6. 2021
'Lucy Worsley odvedla skvělou práci, podrobnou a mravenčí, aby oblíbenou královnu představila jako člověka z masa a kostí.'