RECENZE: Ostrov Duma Key

1. 10. 2019
Letošní podzim je pro mě ve znamení knih Stephena Kinga, jak si můžete všimnout. Jeho knihy skvěle do tohoto ročního období zapadají. Ostrov Duma Key nyní vyšel v druhém vydání, tentokrát paperbacku a je to pořádná bichle.
 
Edgar, hlavní postava, se může zdát z počátku trošku zahalená v mlze a čtenář o něm příliš neví, ale tak jak to Stephen King umí, prozrazuje čtenáři informace po částech a v ten pravý čas. Vidíme tak období, kdy se Edgarovi daří a poté se postupně dostáváme do období, kdy se mu hroutí život a propadá depresi, kvůli jeho zranění. Ovšem jeho psycholog dr. Kamen přišel s převratným nápadem, terapií kreslením. A tak Edgar změní prostředí a do kreslení se pustí. Ale jak už to tak v Kingových knihách bývá, nebude to jen tak. Začnou se dít podivné a temné věci.
 
A víc už nebudu o knize prozrazovat. Ostrov Duma Key je typickou "kingovkou", pořádná bichle, mnohdy zdlouhavé popisy, ale na konci to všechno do sebe zapadne a dá smysl. Nechybí ani Kingovo klasické pohrávání si se čtenářem a probouzení nejrůznějších emocí. Samozřejmě žádnou z postav King nešetří.
 
Ostrov Duma Key se mi moc líbil, ale upřímně, jsou knihy, které mi od autora sedly více. Kniha je skvělá, ale vím, že autor to umí ještě o něco lépe, čím víc knih od Kinga mám přečtených, tím více je porovnávám. Určitě tato bichle ale stojí za přečtení a bude skvělým doplněním Vaší sbírky.
 
 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 100 Kč
Osobní odběr na Praze 4