RECENZE: Nech to plavat

25. 11. 2019

Kniha Nech to plavat od autorky Moniky Bittlové pro mne byla jasnou volbou po tom, co jsem četla její první dílo Nebýt mého muže, byla bych šťastně vdaná. Očekávala jsem vtipný román, který mě zahřeje u srdce, rozveselí a ono se to stalo. Autorce se podařilo spojit různé charaktery postav tak, jak by to čekal málokdo, a v konečném výsledku jde o skvělé čtení, jež si užijí všichni.

Mladá, krásná a podvedená Jessy, starší, nemocná Charlotte a ještě starší, bez práce – ne vlastní vinou, Vilma, jsou tři ženy, které dohromady svede náhoda a jejich chuť vzít si život.
Nezávisle na sobě se objeví v poradně Dare it, kde přistihnou pár ve velmi choulostivé chvíli, a tak „utečou“ na kafe do blízké kavárny. Tam všechny tři zjistí, že mají stejné plány a rozhodnou se udělat to dohromady, protože si tak dodají odvahu ke konečnému kroku…
Jenže nějaké pokusy se nepodaří a když už to vypadá, že přišly na tu nejvhodnější variantu, zkříží jim cestu dva muži, kteří s nimi nechtějí mít nic společného, ale okolnosti je donutí být všichni na jednom místě na několik dní a tam se to všechno zamotává ještě víc…

Můj popis je docela záhadný, co? Ale nechci to více konkretizovat, myslím si, že kdybych se do toho pustila, neudržela bych se a prozradila detaily, které právě dělají příběh tím, čím je.
Nech to plavat je plný různých charakterů, o kterých byste si nemysleli, že půjdou do kupy. Přitom když se spojí bláznivá mladá holka, melancholická žena a už skoro babička, vytvoří neskutečný tým, který se i přes rozdílné názory nezastaví a vždy se domluví.

„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“

Ze začátku mi čtení příběhu trochu drhlo, autorka se pustila do docela kapitalistických postojů některých hrdinů, a to mi moc k tématu nesedělo. Na jednu stranu jsem se usmívala a bavila se všemi situacemi, které ty tři grácie potkaly, ale pak se najednou opět zastavila na politické lince a to mě lehce odrazovalo.
Ale ve chvíli, kdy jsem si na to zvykla, už jsem to vypouštěla, protože to pro mne nebylo důležité a zbytek děje jsem si náležitě užila.

Ony totiž všechny tři ženy prochází náročným obdobím, kdy se jim doslova zhroutí svět, a proto chtějí spáchat sebevraždu, což samo o sobě není humorné, ale jejich snaha dosáhnout svého cíle, je dostávají do komických situací, které vás nejednou pobaví.
Nech to plavat řadím mezi humorné příběhy, který bude bavit převážně ženy, protože se dokážou vcítit do pocitů hlavních hrdinek.

Musím konstatovat, že první autorčina kniha mi sedla více, ale Nech to plavat stojí taky za to. Jen nečekejte, že se budete přímo válet smíchy, spíše se jen tak budete usmívat, přemýšlet nad tím, jak se někdo může dostat do situací, do jakých se dostal a jak z nich ven. Že stačí jen jedna věta, jedno vyhledání na googlu, jeden akord na kytaru nebo jedno nečekané potkání a všechno může úplně jinak.

Recenzi najdete na blogu Daramegan

 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Vzhledem ke covidovým opatřením není nyní možný
Aktuality
RECENZE: Holčička, která měla ráda Toma Gordona
RECENZE: Holčička, která měla ráda Toma Gordona
6. 4. 2021
"...je to horor z naprosto reálného světa."
RECENZE: Dejte dětem svobodu
RECENZE: Dejte dětem svobodu
2. 3. 2021
„Lenore Skenazy nabízí českým čtenářům cennou inspiraci, jak se lépe orientovat v domnělých a skutečných nebezpečích a jak se učit zacházet s přirozenou úzkostí, kterou vzhledem k možným ohrožením dětí rodiče cítí.“
Stephen King: TO
Stephen King: TO
25. 2. 2021
Kultovní kniha s novou obálkou
RECENZE: Zas a zas
RECENZE: Zas a zas
5. 1. 2021
"Kniha není jednoduchá ke čtení, je hloubavá, je ideální pro někoho, kdo nechce plytký příběh."
RECENZE: Pátá čtvrtina
RECENZE: Pátá čtvrtina
17. 12. 2020
'Všechny povídky se vyznačují tím, co umí King opravdu dobře - propracovanou psychologií postav.'
RECENZE: Zelená míle
RECENZE: Zelená míle
15. 12. 2020
'Je to příběh, který Vás dostane jak při samotném čtení, tak ve Vás bude rezonovat ještě dlouho po dočtení.'
RECENZE: Ztracená historie snů
RECENZE: Ztracená historie snů
7. 12. 2020
"Pokud vás baví historické romány - budete nadšeni."
RECENZE: Jak zemřít osamocen
RECENZE: Jak zemřít osamocen
20. 11. 2020
'Určitě Vám Jak zemřít osamocen doporučuji. Ať už pro Vás, pokud máte rádi vtipné a sarkastické knížky anebo jako dárek pod stromeček pro někoho z Vašich blízkých, kdo je na této vlně humoru naladěn.'
RECENZE: Povědomá temnota
RECENZE: Povědomá temnota
18. 11. 2020
"Nekompromisní vyprávění vás zcela pohltí a dostane svou dravostí i syrovou realitou."
RECENZE: Pohlednice bez podpisu
RECENZE: Pohlednice bez podpisu
18. 11. 2020
"Pro všechny milovníky hlubokých příběhů s emotivním laděním román Pohlednice bez podpisu vřele doporučuji."