RECENZE: Nech to plavat

25. 11. 2019

Kniha Nech to plavat od autorky Moniky Bittlové pro mne byla jasnou volbou po tom, co jsem četla její první dílo Nebýt mého muže, byla bych šťastně vdaná. Očekávala jsem vtipný román, který mě zahřeje u srdce, rozveselí a ono se to stalo. Autorce se podařilo spojit různé charaktery postav tak, jak by to čekal málokdo, a v konečném výsledku jde o skvělé čtení, jež si užijí všichni.

Mladá, krásná a podvedená Jessy, starší, nemocná Charlotte a ještě starší, bez práce – ne vlastní vinou, Vilma, jsou tři ženy, které dohromady svede náhoda a jejich chuť vzít si život.
Nezávisle na sobě se objeví v poradně Dare it, kde přistihnou pár ve velmi choulostivé chvíli, a tak „utečou“ na kafe do blízké kavárny. Tam všechny tři zjistí, že mají stejné plány a rozhodnou se udělat to dohromady, protože si tak dodají odvahu ke konečnému kroku…
Jenže nějaké pokusy se nepodaří a když už to vypadá, že přišly na tu nejvhodnější variantu, zkříží jim cestu dva muži, kteří s nimi nechtějí mít nic společného, ale okolnosti je donutí být všichni na jednom místě na několik dní a tam se to všechno zamotává ještě víc…

Můj popis je docela záhadný, co? Ale nechci to více konkretizovat, myslím si, že kdybych se do toho pustila, neudržela bych se a prozradila detaily, které právě dělají příběh tím, čím je.
Nech to plavat je plný různých charakterů, o kterých byste si nemysleli, že půjdou do kupy. Přitom když se spojí bláznivá mladá holka, melancholická žena a už skoro babička, vytvoří neskutečný tým, který se i přes rozdílné názory nezastaví a vždy se domluví.

„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“

Ze začátku mi čtení příběhu trochu drhlo, autorka se pustila do docela kapitalistických postojů některých hrdinů, a to mi moc k tématu nesedělo. Na jednu stranu jsem se usmívala a bavila se všemi situacemi, které ty tři grácie potkaly, ale pak se najednou opět zastavila na politické lince a to mě lehce odrazovalo.
Ale ve chvíli, kdy jsem si na to zvykla, už jsem to vypouštěla, protože to pro mne nebylo důležité a zbytek děje jsem si náležitě užila.

Ony totiž všechny tři ženy prochází náročným obdobím, kdy se jim doslova zhroutí svět, a proto chtějí spáchat sebevraždu, což samo o sobě není humorné, ale jejich snaha dosáhnout svého cíle, je dostávají do komických situací, které vás nejednou pobaví.
Nech to plavat řadím mezi humorné příběhy, který bude bavit převážně ženy, protože se dokážou vcítit do pocitů hlavních hrdinek.

Musím konstatovat, že první autorčina kniha mi sedla více, ale Nech to plavat stojí taky za to. Jen nečekejte, že se budete přímo válet smíchy, spíše se jen tak budete usmívat, přemýšlet nad tím, jak se někdo může dostat do situací, do jakých se dostal a jak z nich ven. Že stačí jen jedna věta, jedno vyhledání na googlu, jeden akord na kytaru nebo jedno nečekané potkání a všechno může úplně jinak.

Recenzi najdete na blogu Daramegan

 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Žhářka
RECENZE: Žhářka
15. 10. 2021
"Žhářka je jednou z knih, která Vám na poměrně málo stranách dokáže nabídnout silný příběh."
3x STEPHEN FRY
3x STEPHEN FRY
14. 10. 2021
Až do 4. 11. 2021 si v rámci naší akce můžete koupit se slevou 30 % nejen novinku TRÓJA, ale i předešlé dvě autorovy knihy MÝTY a HRDINOVÉ.
RECENZE: Nalezenec
RECENZE: Nalezenec
11. 10. 2021
"Pokud chcete poznat Londýn od těch nejšpinavějších koutů až po luxusní sídlo, pusťte se do Nalezence, který Vám tohle všechno nabídne."
RECENZE: Christina
RECENZE: Christina
16. 9. 2021
"Z úplně pitomého námětu zase vykřesal úžasný horor."
RECENZE: Válka s láskou
RECENZE: Válka s láskou
23. 8. 2021
"Zaujala-li vás anotace Války s láskou, určitě si přijdete na své. Co slibuje, to také nabízí."
RECENZE: Dolores Claiborneová
RECENZE: Dolores Claiborneová
12. 8. 2021
"Dolores Claiborneová je dost neobvyklá Kingovka, je to jakási zpověď a velice hluboká sonda do duše starší ženy."
RECENZE: Lilie pro nevěstu
RECENZE: Lilie pro nevěstu
3. 8. 2021
"Prolínání historie a současnosti, odkrývaní dávno pohřbených tajemství, láska, která přichází ve chvíli, kdy ji nikdo nečeká a ve všech podobách."
RECENZE: Temná půle
RECENZE: Temná půle
14. 7. 2021
'Temná půle pěkně obsáhla myšlenku toho, jak moc a kolik stojí stvoření (a zničení) pseudonymu, který se vymkne kontrole...'
RECENZE: Hitlerovo tajemství
RECENZE: Hitlerovo tajemství
12. 7. 2021
"Děj plyne jako voda, Rory Clements totiž umí krásně vyprávět a popisovat charaktery postav."
RECENZE: Královna Viktorie
RECENZE: Královna Viktorie
30. 6. 2021
'Lucy Worsley odvedla skvělou práci, podrobnou a mravenčí, aby oblíbenou královnu představila jako člověka z masa a kostí.'