RECENZE: Nech to plavat

25. 11. 2019

Kniha Nech to plavat od autorky Moniky Bittlové pro mne byla jasnou volbou po tom, co jsem četla její první dílo Nebýt mého muže, byla bych šťastně vdaná. Očekávala jsem vtipný román, který mě zahřeje u srdce, rozveselí a ono se to stalo. Autorce se podařilo spojit různé charaktery postav tak, jak by to čekal málokdo, a v konečném výsledku jde o skvělé čtení, jež si užijí všichni.

Mladá, krásná a podvedená Jessy, starší, nemocná Charlotte a ještě starší, bez práce – ne vlastní vinou, Vilma, jsou tři ženy, které dohromady svede náhoda a jejich chuť vzít si život.
Nezávisle na sobě se objeví v poradně Dare it, kde přistihnou pár ve velmi choulostivé chvíli, a tak „utečou“ na kafe do blízké kavárny. Tam všechny tři zjistí, že mají stejné plány a rozhodnou se udělat to dohromady, protože si tak dodají odvahu ke konečnému kroku…
Jenže nějaké pokusy se nepodaří a když už to vypadá, že přišly na tu nejvhodnější variantu, zkříží jim cestu dva muži, kteří s nimi nechtějí mít nic společného, ale okolnosti je donutí být všichni na jednom místě na několik dní a tam se to všechno zamotává ještě víc…

Můj popis je docela záhadný, co? Ale nechci to více konkretizovat, myslím si, že kdybych se do toho pustila, neudržela bych se a prozradila detaily, které právě dělají příběh tím, čím je.
Nech to plavat je plný různých charakterů, o kterých byste si nemysleli, že půjdou do kupy. Přitom když se spojí bláznivá mladá holka, melancholická žena a už skoro babička, vytvoří neskutečný tým, který se i přes rozdílné názory nezastaví a vždy se domluví.

„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“

Ze začátku mi čtení příběhu trochu drhlo, autorka se pustila do docela kapitalistických postojů některých hrdinů, a to mi moc k tématu nesedělo. Na jednu stranu jsem se usmívala a bavila se všemi situacemi, které ty tři grácie potkaly, ale pak se najednou opět zastavila na politické lince a to mě lehce odrazovalo.
Ale ve chvíli, kdy jsem si na to zvykla, už jsem to vypouštěla, protože to pro mne nebylo důležité a zbytek děje jsem si náležitě užila.

Ony totiž všechny tři ženy prochází náročným obdobím, kdy se jim doslova zhroutí svět, a proto chtějí spáchat sebevraždu, což samo o sobě není humorné, ale jejich snaha dosáhnout svého cíle, je dostávají do komických situací, které vás nejednou pobaví.
Nech to plavat řadím mezi humorné příběhy, který bude bavit převážně ženy, protože se dokážou vcítit do pocitů hlavních hrdinek.

Musím konstatovat, že první autorčina kniha mi sedla více, ale Nech to plavat stojí taky za to. Jen nečekejte, že se budete přímo válet smíchy, spíše se jen tak budete usmívat, přemýšlet nad tím, jak se někdo může dostat do situací, do jakých se dostal a jak z nich ven. Že stačí jen jedna věta, jedno vyhledání na googlu, jeden akord na kytaru nebo jedno nečekané potkání a všechno může úplně jinak.

Recenzi najdete na blogu Daramegan

 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
Při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Platba kartou nebo hotově
Aktuality
RECENZE: Volá Moskva
RECENZE: Volá Moskva
1. 6. 2020
"Knížku bych doporučila každému, kdo má pocit, že o Rusku toho moc neví."
RECENZE: Dolanův cadillac
RECENZE: Dolanův cadillac
11. 5. 2020
"Dolanův cadillac pro mě bylo hodně vydařené čtení, které jsem si opravdu užila."
RECENZE: Temná věž IV. - Čaroděj a sklo
RECENZE: Temná věž IV. - Čaroděj a sklo
2. 4. 2020
"Tentokrát je příběh více zaměřený na Rolanda, který po naléhání svých přátel, odhaluje svou minulost."
RECENZE: Rose Madder
RECENZE: Rose Madder
30. 3. 2020
'Na své si zde přijdou i milovníci mytologie, což je v Kingových knihách neobvyklý prvek.'
RECENZE: Temná věž III. - Pustiny
RECENZE: Temná věž III. - Pustiny
16. 3. 2020
"Musím říci, že si sérii postupně užívám víc a víc a těším se na další díly."
RECENZE: Osho na každý den
RECENZE: Osho na každý den
10. 3. 2020
"Kniha působí na první pohled prostě, což je velmi dobře. Neodvádí tak pozornost od moudrosti, která se týká právě obsahu."
RECENZE: Nezbytné věci
RECENZE: Nezbytné věci
9. 3. 2020
"Ve výsledku byly Nezbytné věci skvělé čtení. Pro mě to byla jedna z knih, které jsem četla trošku delší dobu, ale mohla jsem se do příběhu o to více ponořit a užít si ho."
RECENZE: Temná věž II. - Tři vyvolení
RECENZE: Temná věž II. - Tři vyvolení
24. 2. 2020
"Roland pokračuje ve svém pátrání po věži."
RECENZE: O psaní
RECENZE: O psaní
17. 2. 2020
"Pokud máte Stephena Kinga rádi, O psaní je pro Vás nutnost."
RECENZE: Když nejste v pohodě
RECENZE: Když nejste v pohodě
10. 2. 2020
"Samozřejmě nečekejte, že díky knize už nikdy nebudete mít špatnou náladu nebo špatný den, ale minimálně Vám kniha pomůže tyto dny či období lépe zvládat."