RECENZE: Holčička, která měla ráda Toma Gordona

6. 4. 2021

Holčička, která měla ráda Toma Gordona, není kniha, kde byste si vyloženě okusovali nehty hrůzou. Za to si však budete rvát vlasy a říkat si: Bože, proč? Proč jí takhle ubližuješ?

Takové emoce dokáže King vyvolat na pár stránkách, které tahle jednohubka má.

Knihu máte přečtenou sotva za pár hodin. Pokud jste máma na rodičovské dovolené jako já, tak za víkend. Je to přesně jedna z těch knih, které bych si ráda brala kamkoliv sebou. Je úzká a lehká a její čtení nevyžaduje úplně extrémní soustředění se.

Možná i tím, že jsem máma, jsem tento příběh opravdu prožívala. Tolikrát jsem si říkala, proboha, kdyby to bylo moje dítě, ... A neskutečně jsem se tak o Trishu bála. Šílela jsem, nad jejími špatnými rozhodnutími a ještě horšími následky. Nad tím, proč jen to ten King dělá? Když už nemůže ona ani vy, proč ji zase pošle dál a ještě na děsivější cestu? Odpověď je jednoduchá. To je prostě King! Rád takhle "týrá" své postavy i čtenáře a my to máme rádi.

Žasla jsem, jak brilantně King dokázal, tak jednoduchou zápletku rozpracovat. Opět musím vyzdvihnout jeho popisy, které vás do knihy naprosto vtáhnou. Takovým způsobem, že budete slyšet bzučení komárů kolem hlavy a budete mít nutkání je odehnat.

Není to úplně klasický horor, na který jsme u krále hororů zvyklí. Ale je to horor z naprosto reálného světa. Přidejte si k tomu fantazii devítileté holčičky a oni se tam nějaké ty nadpřirozené prvky hned najdou.

Holčička, která měla ráda Toma Gordona není úplně nejznámější knihou od Stephena Kinga a já bych vám ji ráda doporučila, protože při této knize se zamyslíte nad spoustou věcí.

Recenzi najdete na blogu Lucie Schánělové

 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Žhářka
RECENZE: Žhářka
15. 10. 2021
"Žhářka je jednou z knih, která Vám na poměrně málo stranách dokáže nabídnout silný příběh."
3x STEPHEN FRY
3x STEPHEN FRY
14. 10. 2021
Až do 4. 11. 2021 si v rámci naší akce můžete koupit se slevou 30 % nejen novinku TRÓJA, ale i předešlé dvě autorovy knihy MÝTY a HRDINOVÉ.
RECENZE: Nalezenec
RECENZE: Nalezenec
11. 10. 2021
"Pokud chcete poznat Londýn od těch nejšpinavějších koutů až po luxusní sídlo, pusťte se do Nalezence, který Vám tohle všechno nabídne."
RECENZE: Christina
RECENZE: Christina
16. 9. 2021
"Z úplně pitomého námětu zase vykřesal úžasný horor."
RECENZE: Válka s láskou
RECENZE: Válka s láskou
23. 8. 2021
"Zaujala-li vás anotace Války s láskou, určitě si přijdete na své. Co slibuje, to také nabízí."
RECENZE: Dolores Claiborneová
RECENZE: Dolores Claiborneová
12. 8. 2021
"Dolores Claiborneová je dost neobvyklá Kingovka, je to jakási zpověď a velice hluboká sonda do duše starší ženy."
RECENZE: Lilie pro nevěstu
RECENZE: Lilie pro nevěstu
3. 8. 2021
"Prolínání historie a současnosti, odkrývaní dávno pohřbených tajemství, láska, která přichází ve chvíli, kdy ji nikdo nečeká a ve všech podobách."
RECENZE: Temná půle
RECENZE: Temná půle
14. 7. 2021
'Temná půle pěkně obsáhla myšlenku toho, jak moc a kolik stojí stvoření (a zničení) pseudonymu, který se vymkne kontrole...'
RECENZE: Hitlerovo tajemství
RECENZE: Hitlerovo tajemství
12. 7. 2021
"Děj plyne jako voda, Rory Clements totiž umí krásně vyprávět a popisovat charaktery postav."
RECENZE: Královna Viktorie
RECENZE: Královna Viktorie
30. 6. 2021
'Lucy Worsley odvedla skvělou práci, podrobnou a mravenčí, aby oblíbenou královnu představila jako člověka z masa a kostí.'