RECENZE: Holčička, která měla ráda Toma Gordona

6. 4. 2021

Holčička, která měla ráda Toma Gordona, není kniha, kde byste si vyloženě okusovali nehty hrůzou. Za to si však budete rvát vlasy a říkat si: Bože, proč? Proč jí takhle ubližuješ?

Takové emoce dokáže King vyvolat na pár stránkách, které tahle jednohubka má.

Knihu máte přečtenou sotva za pár hodin. Pokud jste máma na rodičovské dovolené jako já, tak za víkend. Je to přesně jedna z těch knih, které bych si ráda brala kamkoliv sebou. Je úzká a lehká a její čtení nevyžaduje úplně extrémní soustředění se.

Možná i tím, že jsem máma, jsem tento příběh opravdu prožívala. Tolikrát jsem si říkala, proboha, kdyby to bylo moje dítě, ... A neskutečně jsem se tak o Trishu bála. Šílela jsem, nad jejími špatnými rozhodnutími a ještě horšími následky. Nad tím, proč jen to ten King dělá? Když už nemůže ona ani vy, proč ji zase pošle dál a ještě na děsivější cestu? Odpověď je jednoduchá. To je prostě King! Rád takhle "týrá" své postavy i čtenáře a my to máme rádi.

Žasla jsem, jak brilantně King dokázal, tak jednoduchou zápletku rozpracovat. Opět musím vyzdvihnout jeho popisy, které vás do knihy naprosto vtáhnou. Takovým způsobem, že budete slyšet bzučení komárů kolem hlavy a budete mít nutkání je odehnat.

Není to úplně klasický horor, na který jsme u krále hororů zvyklí. Ale je to horor z naprosto reálného světa. Přidejte si k tomu fantazii devítileté holčičky a oni se tam nějaké ty nadpřirozené prvky hned najdou.

Holčička, která měla ráda Toma Gordona není úplně nejznámější knihou od Stephena Kinga a já bych vám ji ráda doporučila, protože při této knize se zamyslíte nad spoustou věcí.

Recenzi najdete na blogu Lucie Schánělové

 

 

KOUPIT KNIHU