Recenze knihy Hoď to za hlavu, úsměvné příručky plné rad, jak se v životě zbavit pomyslných pout.

30. 8. 2017

Pohodu a klid si lze zařídit...

Nová kniha Alexandry Reinwarthové, německé novinářky, producentky, spisovatelky a spoluautorky desítek knižních titulů a několika bestsellerů. O autorce její blízcí říkají, že je typ člověka, kterého vyhodíte z vrtulníku do džungle a on přežije.
Kniha Hoď to za hlavu - místa je tam dost je úsměvnou příručkou plnou rad, kterak si přestat komplikovat život a nechat se svazovat domnělými pouty.
Skvělé rady, jak některé věci prostě hodit za hlavu, okořeněné notnou dávkou humoru.
 
 
BANNER_Hod_to_za_hlavuNěmecká autorka Alexandra Reinwarth obohatila v roce 2017 český knižní trh knihou s názvem Hoď to za hlavu, místa je tam dost. Nejedná se ale o autorčinu prvotinu – před pěti lety vydala knihu Chick Code – Kodex kočičky.
Hoď to za hlavu … místa je tam dost se prezentuje modrou obálkou s kočkou, která může ve čtenářích probouzet jisté první dojmy, a to právě díky zmíněné kočce. Neboť kdejaká micka si k srdci bere jen to skutečně vážné, a hlavně, je sama sebou bez ohledu na okolí.A přesně o tom je celá kniha.
 
Hned na úvod zmíním, že její obsah osloví spíše ženy než muže. Tím ale nebráním mužské populaci, aby si knihu přečetla, ba naopak, chopí-li se jí, získá ucelený pohled na řadu starostí a nepříjemných chvil spojených s něžným pohlavím. Ale dozajista najde i nějaké rady a vhledy do situací, které se týkají mužů.
Kniha podává důkaz o tom, že vůbec nevadí, kolik stresujících a nepříjemných situací v životě máme, neboť za hlavou je prostoru nekonečno a není nic snazšího, než tyto denní lapálie za ni zahodit. Přesto, aby člověk zjistil, že něco takového udělat jde, musí mu to někdo povědět a přesvědčit ho, že neudělá nic špatného.
 
Autorka svou knihu rozdělila do šesti kapitol. Pojednává o věcech osobnostních, o vzhledu, o líčení, přístupu k přátelům i k lidem zcela neznámým, dále se zabývá rodinou a vším, co s ní souvisí včetně dětí; autorka hovoří o zaměstnání Recenze_Hod_to_za_hlavui lásce a nikdy nezapomíná zmínit, co by se mělo hodit za hlavu.
Vše je doprovázeno událostmi čerpanými ze života samotné Alexandry Reinwarthové, ale i z blízkého okolí. Nechybí nadhled, vtip, postavy v knize si na nic nehrají a čtenář je tak postaven před situace takové, jaké doopravdy jsou.
Bezprostřednost a pravdivost celé knihy pomůže spatřit mezi písmenky sebe samotného a lépe si tak uvědomit, co je skutečně důležité. K tomu je doprovázena prostorem k vlastním poznámkám, k odpovědím na různé otázky, nalezneme zde jednoduché kvízy a tabulky, které lze doplnit. Tato cvičeníčka dělají z knihy zábavnou, ale přesto smysluplnou literaturu, z níž si do života odneseme řadu poučení.
 
 
AUTOR RECENZE: ANDREA KOMÁRKOVÁ
 
 

KOUPIT KNIHU:

 
Hod_to_za_hlavu