RECENZE: Guláš

19. 11. 2019
Česká republika a život v ní očima Američana. To je Guláš. Spousta vtipných a úsměvných historek, které Vás zaručeně pobaví. Nicméně kromě zábavy zde vidíte i skvělý popis České republiky a zdejšího způsobu života v devadesátých letech. A co je nejlepší? Že kniha vypadá jako pivo!
 
Kniha má poměrně jednoduchý děj, Američan, který chce učit angličtinu a také najít sám sebe. Zároveň chce poznat místní kulturu a zdejší způsob života. Guláš je zajímavou sondou do života v Praze v devadesátých letech. Také můžete vidět, jak se zde cítí cizinec, který zde hodlá najít svůj nový začátek.
 
Ačkoliv knize nejsou nějaké velké zápletky a zvraty, je kniha svižná a autorův způsob vyprávění je promyšlený a sofistikovaný. Místy je kniha vtipná, ale není to takový ten humor za každou cenu.
 
Občas jsem měla trošku problém s dialogy, které mi někdy přišly trošku strojené a neuvěřitelné. Zároveň bych uvítala ten děj trošku svižnější a možná více záplatek, protože jsem měla pocit, že příběh plynul, ale negradoval.
 
Guláš určitě čtenářům můžu doporučit, zvlášť pokud devadesátá léta v Praze zažili a mají k tomuto městu vztah. Určitě kniha potěší i čtenáře, které zajímá, jak náš národ působí na cizince nebo prostě jen chcete nějaké oddechové čtení na jedno odpoledne či večer.
 
 

 

KOUPIT KNIHU