RECENZE: Guláš

19. 11. 2019
Česká republika a život v ní očima Američana. To je Guláš. Spousta vtipných a úsměvných historek, které Vás zaručeně pobaví. Nicméně kromě zábavy zde vidíte i skvělý popis České republiky a zdejšího způsobu života v devadesátých letech. A co je nejlepší? Že kniha vypadá jako pivo!
 
Kniha má poměrně jednoduchý děj, Američan, který chce učit angličtinu a také najít sám sebe. Zároveň chce poznat místní kulturu a zdejší způsob života. Guláš je zajímavou sondou do života v Praze v devadesátých letech. Také můžete vidět, jak se zde cítí cizinec, který zde hodlá najít svůj nový začátek.
 
Ačkoliv knize nejsou nějaké velké zápletky a zvraty, je kniha svižná a autorův způsob vyprávění je promyšlený a sofistikovaný. Místy je kniha vtipná, ale není to takový ten humor za každou cenu.
 
Občas jsem měla trošku problém s dialogy, které mi někdy přišly trošku strojené a neuvěřitelné. Zároveň bych uvítala ten děj trošku svižnější a možná více záplatek, protože jsem měla pocit, že příběh plynul, ale negradoval.
 
Guláš určitě čtenářům můžu doporučit, zvlášť pokud devadesátá léta v Praze zažili a mají k tomuto městu vztah. Určitě kniha potěší i čtenáře, které zajímá, jak náš národ působí na cizince nebo prostě jen chcete nějaké oddechové čtení na jedno odpoledne či večer.
 
 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Žhářka
RECENZE: Žhářka
15. 10. 2021
"Žhářka je jednou z knih, která Vám na poměrně málo stranách dokáže nabídnout silný příběh."
3x STEPHEN FRY
3x STEPHEN FRY
14. 10. 2021
Až do 4. 11. 2021 si v rámci naší akce můžete koupit se slevou 30 % nejen novinku TRÓJA, ale i předešlé dvě autorovy knihy MÝTY a HRDINOVÉ.
RECENZE: Nalezenec
RECENZE: Nalezenec
11. 10. 2021
"Pokud chcete poznat Londýn od těch nejšpinavějších koutů až po luxusní sídlo, pusťte se do Nalezence, který Vám tohle všechno nabídne."
RECENZE: Christina
RECENZE: Christina
16. 9. 2021
"Z úplně pitomého námětu zase vykřesal úžasný horor."
RECENZE: Válka s láskou
RECENZE: Válka s láskou
23. 8. 2021
"Zaujala-li vás anotace Války s láskou, určitě si přijdete na své. Co slibuje, to také nabízí."
RECENZE: Dolores Claiborneová
RECENZE: Dolores Claiborneová
12. 8. 2021
"Dolores Claiborneová je dost neobvyklá Kingovka, je to jakási zpověď a velice hluboká sonda do duše starší ženy."
RECENZE: Lilie pro nevěstu
RECENZE: Lilie pro nevěstu
3. 8. 2021
"Prolínání historie a současnosti, odkrývaní dávno pohřbených tajemství, láska, která přichází ve chvíli, kdy ji nikdo nečeká a ve všech podobách."
RECENZE: Temná půle
RECENZE: Temná půle
14. 7. 2021
'Temná půle pěkně obsáhla myšlenku toho, jak moc a kolik stojí stvoření (a zničení) pseudonymu, který se vymkne kontrole...'
RECENZE: Hitlerovo tajemství
RECENZE: Hitlerovo tajemství
12. 7. 2021
"Děj plyne jako voda, Rory Clements totiž umí krásně vyprávět a popisovat charaktery postav."
RECENZE: Královna Viktorie
RECENZE: Královna Viktorie
30. 6. 2021
'Lucy Worsley odvedla skvělou práci, podrobnou a mravenčí, aby oblíbenou královnu představila jako člověka z masa a kostí.'