RECENZE: Dračí oči

25. 5. 2021

Dračí oči patří do světa Temné věže a tak každý, kdo ji má rád, by si měl Dračí oči přečíst!

Ale pokud jste Temnou věž nečetli, nezoufejte! Není to podmínkou pro to, číst tuhle pohádku. Jen by se fandům Věže neměla tato kniha vyhnout. Určitě je to fajn způsob, jak poznat Kingovo psaní, zase trochu jinak. Navíc, pohádka od mistra hororů??? To si přeci nemůžete nechat ujít!

Dračí oči vybočují z klasického Kingovského stylu. Tato temná pohádka, dalo by se říct, byla Kingem napsána pro jeho dceru Naomi. Což já jako autor velice oceňuji a doufám, že též jednou dokážu napsat nějakou knihu pro své dcery.

Dračí oči jsou rozhodně více fantasy než horor, ale já jako milovnice fantasy s tím nemám nejmenší problém. Knihou vás provází neznámý vypravěč se svými upřímnými a vlastními komentáři. Díky jeho mistrovskému vyprávění si knihu užijete a prohloubí se zážitek z ní i pocit, že jste v pohádce plné kouzel a intrik.

Nechybí tu nic, co si představíte, když se řekne temná pohádka o jednom království. Máte tu velice zajímavého krále, na kterém je toho mnohem více, než se zprvu zdá. Jeho dva syny, u nichž budete jednoho milovat a u druhého nebudete vědět, zda ho nenávidět, či litovat. Poznáte i velice chytrou královnu. Zlého, zákeřného a podlého kouzelníka.

Zkrátka a dobře, tady se najde snad každý charakter a každý je dokonale vykreslen. Postavy i prostředí napomáhají tajemné a zároveň kouzelné atmosféře. I pocitu, že pomalu a nenásilně se kolem rozprostírá jistá temnota.

Ale není to jen o zlu. Je tu spousta dalších prvků. Chytrost, šlechetnost, statečnost, mírumilovnost. Osud i prazvláštní náhody. To vše provází celý příběh, který ubíhá celkem rychle.

Dračí oči jsou postavené na jednoduchosti a přesto jsou plné napětí, které vás nutí obracet stránky a zjistit, jak to vlastně celé dopadne. Zda vyhraje dobro, nebo zlo?

Avšak, to by nebyl King, protože nikdy nejsou věci jen bíle a černé …

Recenzi najdete na blogu Lucie Schánělové

 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Christina
RECENZE: Christina
16. 9. 2021
"Z úplně pitomého námětu zase vykřesal úžasný horor."
RECENZE: Válka s láskou
RECENZE: Válka s láskou
23. 8. 2021
"Zaujala-li vás anotace Války s láskou, určitě si přijdete na své. Co slibuje, to také nabízí."
RECENZE: Dolores Claiborneová
RECENZE: Dolores Claiborneová
12. 8. 2021
"Dolores Claiborneová je dost neobvyklá Kingovka, je to jakási zpověď a velice hluboká sonda do duše starší ženy."
RECENZE: Lilie pro nevěstu
RECENZE: Lilie pro nevěstu
3. 8. 2021
"Prolínání historie a současnosti, odkrývaní dávno pohřbených tajemství, láska, která přichází ve chvíli, kdy ji nikdo nečeká a ve všech podobách."
RECENZE: Temná půle
RECENZE: Temná půle
14. 7. 2021
'Temná půle pěkně obsáhla myšlenku toho, jak moc a kolik stojí stvoření (a zničení) pseudonymu, který se vymkne kontrole...'
RECENZE: Hitlerovo tajemství
RECENZE: Hitlerovo tajemství
12. 7. 2021
"Děj plyne jako voda, Rory Clements totiž umí krásně vyprávět a popisovat charaktery postav."
RECENZE: Královna Viktorie
RECENZE: Královna Viktorie
30. 6. 2021
'Lucy Worsley odvedla skvělou práci, podrobnou a mravenčí, aby oblíbenou královnu představila jako člověka z masa a kostí.'
RECENZE: Když teče krev
RECENZE: Když teče krev
11. 6. 2021
'Jsem ráda, že autor je stále „výkonný“ a má nápady, které nám, fanouškům, opět pomůžou oprostit se od reality a užít si nejen absurdity, ale také zlo či smrt jeho očima.'
RECENZE: Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý
RECENZE: Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý
28. 5. 2021
"Chcete-li otevřít oči a na chvíli se zastavit a vnímat, přečtěte si to."
RECENZE: Dallas 63
RECENZE: Dallas 63
20. 4. 2021
"Dallas 63 se pro mě stal „zatím“ nejlepší knihou Stephana Kinga."