RECENZE: Christina

16. 9. 2021

Atmoška osmdesátých let, tak tohle je prostě Kingovská klasika jak má být. Rozhodně si prosím vás nemyslete, že když jde o vraždící auto, že je to kniha pro muže! To opravdu není!

Také to tedy není jeho nejlepší dílo, to řeknu hned z kraje. Ale rozhodně se neřadí mezi jeho špatné knihy. Napsal King vůbec špatnou knihu? Teď si nedokážu žádnou vybavit. 

Christinu mám zkrátka ráda, jen ne nejraději. A přiznám se, že i pro film mám jistou slabost, přesto že se řadí spíše mezi ty béčkové. Filmy z osmdesátých let mají zkrátka své kouzlo. A ty Kingovy obzvláště.

Mnohé může odradit to, že si řeknou, horor o vraždícím autě, to je uhozené. Ale dejte Christině šanci, opravdu si to zaslouží. Je tu krásně vidět, jak King umí pracovat i s čtenářovou fantazií aby navodil atmosféru a vtáhl vás do děje. A vy se možná po přečtení budete na auta dívat trochu jinak?!

Na Kingových knihách oceňuji mnoho věcí. Jednou z nich je to, že jeho vymyšlené příběhy, jsou vlastně zasazené do úplně reálného světa. Takže když na chvíli opomenete to šílené auto, získáte velice dobrý román ze života dospívajícího chlapce. O tom vás přesvědčí opět úžasná práce s psychologií (proměnou) postav. Nikdy nad tím u tohoto autora nepřestanu žasnout. U této knihy je asi opravdu nejlepší právě tento příběh, co se odehrává jakoby v pozadí. Láska, přátelství, zrada…

Možná se trošku připravte na to, že to nebude jízda hned od první stránky. King si vás na to ovšem pěkně nachystá a bude se to pomalu rozjíždět. Ale pak nebudete litovat. Z úplně pitomého námětu zase vykřesal úžasný horor.

Recenzi najdete na blogu Lucie Schánělové

 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Žhářka
RECENZE: Žhářka
15. 10. 2021
"Žhářka je jednou z knih, která Vám na poměrně málo stranách dokáže nabídnout silný příběh."
3x STEPHEN FRY
3x STEPHEN FRY
14. 10. 2021
Až do 4. 11. 2021 si v rámci naší akce můžete koupit se slevou 30 % nejen novinku TRÓJA, ale i předešlé dvě autorovy knihy MÝTY a HRDINOVÉ.
RECENZE: Nalezenec
RECENZE: Nalezenec
11. 10. 2021
"Pokud chcete poznat Londýn od těch nejšpinavějších koutů až po luxusní sídlo, pusťte se do Nalezence, který Vám tohle všechno nabídne."
RECENZE: Válka s láskou
RECENZE: Válka s láskou
23. 8. 2021
"Zaujala-li vás anotace Války s láskou, určitě si přijdete na své. Co slibuje, to také nabízí."
RECENZE: Dolores Claiborneová
RECENZE: Dolores Claiborneová
12. 8. 2021
"Dolores Claiborneová je dost neobvyklá Kingovka, je to jakási zpověď a velice hluboká sonda do duše starší ženy."
RECENZE: Lilie pro nevěstu
RECENZE: Lilie pro nevěstu
3. 8. 2021
"Prolínání historie a současnosti, odkrývaní dávno pohřbených tajemství, láska, která přichází ve chvíli, kdy ji nikdo nečeká a ve všech podobách."
RECENZE: Temná půle
RECENZE: Temná půle
14. 7. 2021
'Temná půle pěkně obsáhla myšlenku toho, jak moc a kolik stojí stvoření (a zničení) pseudonymu, který se vymkne kontrole...'
RECENZE: Hitlerovo tajemství
RECENZE: Hitlerovo tajemství
12. 7. 2021
"Děj plyne jako voda, Rory Clements totiž umí krásně vyprávět a popisovat charaktery postav."
RECENZE: Královna Viktorie
RECENZE: Královna Viktorie
30. 6. 2021
'Lucy Worsley odvedla skvělou práci, podrobnou a mravenčí, aby oblíbenou královnu představila jako člověka z masa a kostí.'
RECENZE: Když teče krev
RECENZE: Když teče krev
11. 6. 2021
'Jsem ráda, že autor je stále „výkonný“ a má nápady, které nám, fanouškům, opět pomůžou oprostit se od reality a užít si nejen absurdity, ale také zlo či smrt jeho očima.'