RECENZE: Carrie

29. 3. 2022
Carrie je přesně ta dívka, jejíž život byste rozhodně nechtěli. Její matka je náboženská fanatička, která je přehnaně přísná a snaží se Carrie změnit k obrazu svému, ale Carrie se to nelíbí a bouří se. Její matka ve svém snažení pokračuje a jako jednu z výchovných metod používá komoru, kam Carrie zavírá, pokud udělá něco špatného. Ani ve škole to není lehké, spolužáci ani spolužačky Carrie nemají příliš v oblibě pokud se jim naskytne příležitost, zesměšňují ji a šikanují. Na škole se chystá ples maturantů, na který se všichni těší, dokonce i Carrie, která bude mít na ples doprovod. Že vše vypadá zalité sluncem a příběh bude mít šťastný konec? Nenechte se zmást, to by nebyl Stephen King. Carrie v sobě objevuje jisté schopnosti, které ples maturantů v malém městečku změní v hotová jatka.

Carrie je jednou z prvních Kingovek, které jsem četla a díky které jsem si tvorbu Kinga zamilovala. Ačkoliv je Carrie jedním z těch útlejších příběhů, je nesmírně komplexní a dokáže čtenáře vtáhnout. S Carrie budete soucítit, její matku nenávidět a pro neodvratný konec vlastně budete mít svým způsobem pochopení. Celý příběh doplňují svědecké výpovědi a úryvky z novin a tím se vše stává mnohem více uvěřitelné.

Kniha balancuje mezi hororem a mysteriózním thrillerem, dotýká se však i vážných témat jako šikana, náboženský fanatismus nebo očekávání společnosti.

Carrie se pro mě stala láskou na první přečtení, teď jsem ji četla potřetí v průběhu několika let a kniha mě bavila stejně, jako když jsem ji četla poprvé. A pokud se mě zeptáte, která z Kingových knih by Vám rozhodně neměla uniknout, je to zaručeně právě Carrie.

Recenzi najdete na blogu Knihomolský deník

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Král
RECENZE: Král
9. 5. 2022
"Je to příběh, který si vás obtočí kolem prstu a nedá vám pokoj, dokud jej nedočtete."
RECENZE: Nebeská koruna
RECENZE: Nebeská koruna
6. 5. 2022
"Tahle NEBESKÁ KORUNA utkaná z trnů bolesti i střípků štěstí vás nadchne a dojme."
RECENZE: Talisman
RECENZE: Talisman
3. 3. 2022
"Pokud máte rádi dobrodružné knihy, dětské hrdiny v Kingových knihách, jeho popisy a to, že vám kniha bude brnkat na struny fantasie, pak je Talisman pro vás."
RECENZE: Dračí chrám
RECENZE: Dračí chrám
28. 2. 2022
"Čeká vás velká porce otázek a najít na ně odpovědi ve svém nitru vám dá spoustu popudů k zamyšlení."
RECENZE: Zhubni
RECENZE: Zhubni
28. 2. 2022
"King se vystříhal jakéhokoliv postupného budování děsivé atmosféry a rovnýma nohama hodí své čtenáře do rozjeté strašidelné zápletky."
RECENZE: Trója
RECENZE: Trója
21. 2. 2022
"Trója je román pro všechny milovníky mytologie. Vlastně... upřímně, všechny tři knihy Stephena Frye jsou naprosto senzačním čtením a jakmile si přečtete jednu, věřím, že stejně jako já si oblíbíte i druhou a třetí."
RECENZE: Nebojte se ztratit hlavu
RECENZE: Nebojte se ztratit hlavu
14. 2. 2022
"Bylo to jako hodit kamínek do vody myšlenek."
RECENZE: Blaze
RECENZE: Blaze
3. 1. 2022
"Blaze má tak nějak vše, na co jsme u Kinga zvyklí. Velice perfektní psychologie postav i silný příběh a špetku vtipu."
RECENZE: Pytel kostí
RECENZE: Pytel kostí
3. 1. 2022
"Tady především musím zmínit, že záporné postavy jsou napsané úplně brilantně."
RECENZE: Zatímco hudba hrála
RECENZE: Zatímco hudba hrála
17. 12. 2021
'Román Zatímco hudba hrála je poetickým vyprávěním o síle lásky, přátelství, nezměrné odvaze a především o kráse hudby.'