RECENZE: Blaze

3. 1. 2022

Blaze má tak nějak vše, na co jsme u Kinga zvyklí. Velice perfektní psychologie postav i silný příběh a špetku vtipu. Ale přesto Blaze za mě není úplně to pravé ořechové. Ne, že by kniha byla úplně špatná, to rozhodně ne! Spíš bych ji zařadila do kategorie „neurazí, ani nenadchne“.  Prostě, jen tak na pohodu si přečíst nějakého Kinga, u kterého pro jednou nebudeme mít velká očekávání. Ono je to někdy i osvěžující, když jsme u autora zvyklí na samé velké příběh, pro jednou dostat něco jako je Blaze.

Já vždy říkám, že King je opravdu mistr v tom, jak dokáže napsat své postavy. Ovšem toto není první kniha, kdy mě přesvědčuje, že je mistr i v tom, jak se mu prolínají dějové linie ( a ta minulá, byla obzvláště povedená). Často se setkávám s autory, kteří toto neumí napsat. Čtenář se pak těžko v příběhu orientuje. Ale tady je vše pečlivě promyšleno.

Ještě chvíli zůstanu u těch Kingových postav. Hlavní postava Blaze je zápornou postavou, ale nějak jsem ho tak ani nedokázala brát. King si tady perfektně pohrává s našimi emocemi (je to prostě smutné, né že ne), takže nám je toho záporáka ve výsledku líto. Jednou jsme svět zas mohli vidět i z druhé strany a to je moc fajn změna.

Ovšem nebyl by to King, kdyby opět v podtextu nebyla skryta hlubší myšlenka. Tady můžeme vidět, co vše má na nás, náš život i osud vlastně vlil.

Pokud jde o konec, je velice, ale velice předvídatelný a možná i trochu uspěchaný. Ale ono to snad ani jinak dopadnout nemohlo, to mi dáte jistě za pravdu. Tudíž je na vás, jestli předvídatelnost hodnotíte u knihy záporně či kladně.

Ještě taková malá poznámka, Kinga automaticky bereme jako autora hororů, toto však není horor ale thriller.

Recenzi najdete na blogu Lucie Schánělové

 

 

KOUPIT KNIHU

Výhody pro vás
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Osobní odběr na Praze 4
Aktuality
RECENZE: Král
RECENZE: Král
9. 5. 2022
"Je to příběh, který si vás obtočí kolem prstu a nedá vám pokoj, dokud jej nedočtete."
RECENZE: Nebeská koruna
RECENZE: Nebeská koruna
6. 5. 2022
"Tahle NEBESKÁ KORUNA utkaná z trnů bolesti i střípků štěstí vás nadchne a dojme."
RECENZE: Carrie
RECENZE: Carrie
29. 3. 2022
"S Carrie budete soucítit, její matku nenávidět a pro neodvratný konec vlastně budete mít svým způsobem pochopení."
RECENZE: Talisman
RECENZE: Talisman
3. 3. 2022
"Pokud máte rádi dobrodružné knihy, dětské hrdiny v Kingových knihách, jeho popisy a to, že vám kniha bude brnkat na struny fantasie, pak je Talisman pro vás."
RECENZE: Dračí chrám
RECENZE: Dračí chrám
28. 2. 2022
"Čeká vás velká porce otázek a najít na ně odpovědi ve svém nitru vám dá spoustu popudů k zamyšlení."
RECENZE: Zhubni
RECENZE: Zhubni
28. 2. 2022
"King se vystříhal jakéhokoliv postupného budování děsivé atmosféry a rovnýma nohama hodí své čtenáře do rozjeté strašidelné zápletky."
RECENZE: Trója
RECENZE: Trója
21. 2. 2022
"Trója je román pro všechny milovníky mytologie. Vlastně... upřímně, všechny tři knihy Stephena Frye jsou naprosto senzačním čtením a jakmile si přečtete jednu, věřím, že stejně jako já si oblíbíte i druhou a třetí."
RECENZE: Nebojte se ztratit hlavu
RECENZE: Nebojte se ztratit hlavu
14. 2. 2022
"Bylo to jako hodit kamínek do vody myšlenek."
RECENZE: Pytel kostí
RECENZE: Pytel kostí
3. 1. 2022
"Tady především musím zmínit, že záporné postavy jsou napsané úplně brilantně."
RECENZE: Zatímco hudba hrála
RECENZE: Zatímco hudba hrála
17. 12. 2021
'Román Zatímco hudba hrála je poetickým vyprávěním o síle lásky, přátelství, nezměrné odvaze a především o kráse hudby.'