RECENZE: Král

9. 5. 2022

První díl temné, romantické série s názvem Král mne lákal už od chvíle, kdy jsem se o jeho vydání dozvěděla. A moje tušení, že tohle čtení se mi bude líbit, bylo správné. Sice tam jsou dva detaily, které mne úplně neuspokojily, ale to vůbec nevadí, i přesto se neskutečně těším na další díl, který by měl vyjít v červnu tohoto roku.

Příběh Král je vyprávěn ze dvou pohledů. Ten první, kdo si získá vaše čtenářské srdce, tak je Bryce, žena, která se po různých životních eskapádách vrací do rodného městečka, aby pracovala jako redaktorka v novinách, které vlastní její rodina. Má pocit, že v pětatřiceti letech už ji ujel vlak a proto chce, aby aspoň její články stály za to a rozhodne se psát o motorkářském gangu, který zanikl a nikdo vlastně pořádně neví proč.
A ten druhý vypravěč, který vás okouzlí – hlavně teda dámy a ženy, tak je Dash. Muž se sexy tělem, tetováním, hustou motorkou a temnou minulostí. Člen gangu, který se nebál zabíjet a porušovat zákon.
Ve chvíli, kdy se setká redaktorka s bývalým členem gangu, začne jiskření, ale vše je spojeno s nenávistí, nedůvěrou ale také velkou přitažlivostí. Tohle setkání nevěstí nic dobrého a zvlášť, když dojde navíc k vraždě, která nemá jasného pachatele. Redaktorka zachytí stopu, ale bývalí členové gangu ví své…

„Můj dům v Clifton Forge byl stejně jako všechny ostatní v ulici jednopatrový. Zahrada byla maličká. O sníh na chodnících se starala asociace vlastníků. Když jsem se přistěhovala, zjistila jsem, že jsem v okolí nejmladší. Kolem mě bydleli jenom ovdovělí důchodci a postarší páry.
Coby nová stará panna jsem zapadla výborně.“

Už od začátku, od prvního pohledu na obálku, jsem měla takovou nějakou asociaci, že kniha Král od Devney Perry nebude mít daleko k příběhům, které píše Amo Jones. Sice to není tak zvrhlé a bizarní, ale přesto je to příběh, který si vás obtočí kolem prstu a nedá vám pokoj, dokud jej nedočtete.
Jediné, co mi trochu nesedělo na celém tom vyprávění, tak je konec, což beru jako jednu chybku v celém čtení. Ten konec je totiž v závislosti na celém příběhu přeslazený, vůbec mi k tomu neladil a nepřišel mi správný, čekala bych něco temnějšího, tvrdšího…

A v prvním odstavci jsem zmínila dvě „chyby“, ta druhá je, že nám autorka nedala žádné odpovědi. Ale ani jednu. Přijdu si po dočtení knihy Král neuspokojená, vím všechno kolem, ale nevím vůbec to, po čem jsem celou dobu toužila. Ale na druhou stranu musím říct, že mi to nevadí příliš, druhý díl vychází už v červnu a věřím tomu, že aspoň na něco mi autorka dá odpověď a tím pádem bude poté všechno v pořádku. Musím uznat, že si vytvořila opravdu skvělou půdu pro další díl a spousta z nás, čtenářů, bude na něj netrpělivě čekat, protože těch otázek je fakt mnoho a odpověď není žádná, a ani v náznaku… grrrr… 

Recenzi najdete na blogu Daramegan

 

 

KOUPIT KNIHU