Pistolník

21. 8. 2015

Pistolník od Stephena Kinga se dočká v září opětovného vydání!

Předpokládané datum vydání bude 30. září 2015.

 

pistolnik

PISTOLNÍK

V první knize ze skvělé série představuje Stephen King čtenářům jednoho ze svých nejtajemnějších hrdinů, Rolanda z Gileadu, posledního pistolníka. Je to znepokojivý charakter, samotář putující fascinující cestou dobrem a zlem. V pustém světě, který děsivě odráží náš vlastní svět, Roland pronásleduje muže v černém, setká se zde s přitažlivou ženou jménem Alice a spřátelí se s chlapcem ze Země, kterému se říká Jake.  Pistolník uchvacuje svým realismem promíseným s přízračnou snovostí, takže čtenáři dychtivě očekávají každou další kapitolu.

A Věž je stále blíž...

TEMNÁ VĚŽ

Děj série Temná věž se odehrává ve světě, kde vládnou neobyčejné podmínky, je plný ohromující vizuální představivosti a nezapomenutelných postav, takže se tento román nepodobá ničemu, co jste kdy četli. Zde je vizionářský příběh od Stephena Kinga, magická směs fantasy a hororu, který může být i jeho vrcholným dílem.

Připojte se k výpravě za nedostižnou Temnou věží.

 

Hvězdu hororové literatury, amerického autora Stephena Kinga, není třeba českému čtenáři představovat. O to více ho překvapí Pistolník, úvodní svazek obří ságy, kterou autor píše od studentských let. Titulní postava, pistolník Roland, je poslední střelec přízračného světa, ztraceného obludně daleko v budoucnosti. Je to svět zdevastovaný jak fyzicky, tak morálně, budící zdání, že je peklem a jeho obyvatelé dušemi hříšníků. A právě pravdu tohoto světa, zda je skutečným podsvětím, či pouze jen děsivou alternativou světa našeho, tvrdošíjně hledá Roland. I za cenu vražd, i za cenu prokletí vlastní duše. Kniha sleduje jeho honičku za mužem v černém, který je nejen mágem tohoto světa, učněm Merlinovým, ale také možná andělem smrti. To on staví pistolníkovi do cesty napřed barmanku Allii z pouštní osady Tull a pak chlapce Jakea, jejichž životy jsou jedněmi z mnoha, jimiž musí pistolník zaplatit za setkání s mužem v černém.

Teprve po této oběti, která v případě chlapce Jakea připomíná Abrahámovu oběť Izáka, je pistolník dostatečně odlidštěn, aby snesl setkání s mužem v černém, neboť jenom on zná cestu k Temné věži, v níž se protínají všechny světy...

Celá série Temná věž zde:

Temná věž I. - Pistolnik
Temná věž II. - Tři vyvolení
Temná věž III. - Pustiny
Temná věž IV. - Čaroděj a sklo
Temná věž V. - Vlci z Cally
Temná věž VI - Zpěv Susannah
Temná věž VII. -Temná věž
Závan klíčovou dírkou - Temná věž