Krása a krev rodiny Borigů

30. 9. 2014

O rodině Borgiů se již po staletí traduje mnoho legend. V knize Krása a krev rodiny Borgiů, se Sarah Dunantová snaží vykreslit pravdivý obraz a odstranit některé mýty, jimiž je rodina Borgiů opředena.

Svůj román začíná Sarah Dudnantová událostí z léta roku 1492, kdy po dlouhých letech podlehl papež Inocence VIII. chronické nemoci a papežem se stává valencijský kardinál Rodrigo Borgia, který přijímá jméno Alexandr VI.

Autorka ve své knize čerpá mnohé poznatky z prací moderních historiků, jejichž pohled je pečlivější a kritičtější, než tomu bylo v minulosti. Kniha Krása & krev rodiny Borgiů je autorčin čtvrtý historický román.

Sarah Dunantová napsala několik detektivních thrillerů, ale proslavila se především historickými romány z renesanční Itálie, jež se staly mezinárodními bestsellery. Zrození Venuše (The Birth of Venus), In the Company of the Courtesan (Ve společnosti kurtizány) a Sacred Hearts (Svatá srdce) byly přeloženy do více než třiceti jazyků. Pracuje pro televizi, rozhlas i různá periodika a žije střídavě v Londýně a ve Florencii.

O knize

Lze v dějinách najít rodinu tak fascinující a nebezpečnou, jako jsou Borgiové? V renesanční Itálii představovali mocný rod, jejich jméno se stalo symbolem bezohledné politiky. Otec rodiny Rodrigo se v Římě stává papežem. Je to vynikající politik a také muž s neukojitelnou žádostivostí. A nade vše miluje své děti. Nejstarší Cesare, později zvěčněný Machiavellim v knize Vladař, má chladné srdce, mladší Juan je záletník, nejmladší Jofré se musí oženit se ženou, která spala s oběma jeho bratry. A pak je tu krásná a kontroverzní dcera Lukrécie…

Krasa_a_krev_web